ye-logo.v1.2
23 Листопада, 2019

У Хмельницькому районі з наливайками боротимуться…акціями і подарунками

Ангеліна Мовчан Економіка 2750
В Олешинській громаді оголосили акцію на купівлю підакцизних товарів.
В Олешинській громаді оголосили акцію на купівлю підакцизних товарів.. Фото: oleshynska.gromada.org.ua

В Олешинській громаді започаткували акцію «Касовий чек – шлях до подарунку».

Суть акції в тому, щоб заохотити жителів громади купувати алкоголь та цигарки лише у тих торгових точках, де є відповідні ліцензії і продавці видають чеки за покупку.

«Ідею проведення такої акції ми запозичили в інших громадах України. Останнім часом активно розвивається рух «За акциз». Але в області таких прикладів ще немає. Головна мета – мінімізувати так звані «наливайки» і щоб люди отримали стимул купувати ліцензійні товари, а підприємців, відповідно, брати ліцензії», – розповідає організатор акції, спеціаліст Олешинської ОТГ Олексій Лемешко.

«Ми хочемо донести до жителів села, що добробут села залежить від нас самих. Адже купуючи товари у легальних торгових точках, ми сприяємо розвитку офіційного, зареєстрованого бізнесу, а значить і податки поступають до бюджету громади», – кажуть в Олешинській сільській раді.

Однак зазначають, що в акції беруть участь лише особи, які досягли 18 років. Для того, щоб взяти участь в акції, потрібно при кожній покупці підакцизного товару вимагати і зберігати чеки. Потім принести їх до сільської ради.

Підсумки і розіграш проводитимуться в кінці кожного місяця, адже акція, як запевняють у громаді, безстрокова. Тобто щомісяця хтось отримає подарунок.

Деталі, яким самим буде подарунок, поки не розголошують, кажуть буде залежати від того як активно «піде» акція. З підприємцями ідею акції не обговорювали, але зізнаються, від цього виграють усі. За словами Олексія Лемешка, в одному лише Олешині п’ять торгових точок, які офіційно реалізовують підакцизні товари.

За словами радниці з місцевих фінансів Хмельницького центру розвитку місцевого самоврядування Наталі Любченко, акцизний податок у бюджетах об’єднаних територіальних громад за 2017 рік становив 74,3 мільйона гривень, або майже 8,5 відсотків від власних надходжень до місцевих бюджетів.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую