ye-logo.v1.2
22 Жовтня, 2020

Пенсіонерам автоматично нарахують допомогу у 1000 гривень: кому та коли чекати на гроші

Економіка 35646
Одноразова допомога становитиме 1000 гривень
Одноразова допомога становитиме 1000 гривень. Фото: автора

Виплати почнуть через 5 днів після набрання чинності змін до бюджету-2020.

Пенсійний фонд України автоматично нарахує пенсіонерам кошти на виплату одноразової грошової допомоги в розмірі однієї тисячі гривень, виділених Кабінетом міністрів України.

Нагадаємо, постановою Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2020 року № 251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році» передбачено виплату одноразової грошової допомоги у зв’язку з негативними наслідками поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 у сумі 1 000 гривень окремим категоріям населення.

Пенсійний фонд України на своїй сторінці у фейсбук надав відеороз’яснення постанові: «В умовах карантину держава виділила необхідні кошти на виплату одноразової допомоги пенсіонерам в розмірі 1 000 гривень. Доплату отримають близько 10 мільйонів осіб, розмір пенсії яких не перевищує 5 000 гривень. Кошти Пенсійний фонд України нарахує автоматично, без звернень пенсіонерів».

Також зазначають, що виплату розпочнуть після виділення коштів з державного бюджету. 13 квітня Верховна Рада схвалила внесення зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», що дає можливість забезпечити проведення у квітні виплату одноразової грошової допомоги вказаним категоріям громадян.

«Після набрання чинності змін до держбюджету потрібно близько 5 днів для того, щоб розпочати виплати, - зазначила заявила Міністр соціальної політики Марина Лазебна. - Рішення парламенту дає можливість додатково спрямувати понад 10 мільярдів гривень для виплати одноразової допомоги у розмірі 1000 гривень більш ніж 10,6 мільйона людей».

У Пенсійному фонді України повідомили, що гроші на особисті банківські картки зарахують невідкладно. Укрпошта забезпечить доставку коштів пенсіонерам додому протягом 5 днів. Тим, кому з різних причин допомогу не доставлять в перші 5 днів, вона буде виплачена разом із пенсією.

Хто отримає одноразову грошову допомогу у сумі 1000 гривень:

• пенсіонерам, розмір пенсії яких з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації пенсії, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, не перевищує 5000 гривень станом на 1 квітня 2020 року;

• одержувачам державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю (крім осіб з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю, які одночасно з цією допомогою отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника або державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника, передбачену Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю»);

• одержувачам державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю; - одержувачам тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую