ye-logo.v1.2

Як ФОПам оформити допомогу на дітей у період карантину: роз'яснення

Економіка 3211
За умови, коли виплачується компенсація послуги “муніципальна няня”, така допомога на дітей не призначається
За умови, коли виплачується компенсація послуги “муніципальна няня”, така допомога на дітей не призначається. Фото: ілюстративне unsplash.com

Виплати здійснюються на кожну дитину у сім’ї до 10-річного віку.

 Уряд запровадив виплату допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям, які належать до першої і другої групи платників єдиного податку та сплачували єдиний соціальний внесок, на період карантину та на один місяць після дати його відміни. В Україні такою допомогою може скористатися близько 300 тисяч сімей. Вона надаватиметься на кожну дитину до 10-річного віку у розмірі прожиткового мінімуму.

Детально кому з ФОПів призначається і виплачується допомога на дітей, яким чином її можна оформити, пояснили у пресслужбі безоплатної правової допомоги.

«Допомога заявникові призначається на кожну дитину до досягнення нею десятирічного віку включно. Обоє батьків одночасно не зможуть її отримати. Виплата передбачена лише одному з батьків (опікуну)», - йдеться у повідомленні.

Призначення і виплата цього виду допомоги на дітей здійснюється органами соціального захисту населення, які є структурними підрозділами районних держадміністрацій, а також виконавчих органів місцевих рад. Заявник, маючи вибір, може звернутися за цією допомогою до органів соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або ж за місцем свого проживання.

Допомога виплачується у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 року, а саме:

  • для дітей віком до 6 років – 1779 гривень,
  •  для дітей віком від 6 до 10 років – 2218 гривень.

«Якщо дитина, на яку виплачується ця допомога, досягла шестирічного віку, тоді розмір допомоги переглядатиметься. Причому, враховуватиметься відповідний розмір прожиткового мінімуму з наступного місяця. Виплата здійснюватиметься щомісяця за повний місяць. Призначатиметься вона з місяця звернення і виплачуватиметься через установи уповноважених банків», - пояснюють у пресслужбі безоплатної правової допомоги.

Документи, які має надати заявник для призначення допомоги:

Заявник подає або надсилає органу соціального захисту населення заяву відповідного зразка у паперовій або ж електронній формі, зазначаючи рахунок в установі уповноваженого банку. До заяви додає необхідні документи/відомості.

У паперовій формі заявник подає такі документи:

  •  копії свідоцтв про народження дітей віком до 10 років;
  • довідку з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);
  • копію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);
  • копію рішення районної держадміністрації, виконавчого органу міської ради, сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (за умови здійснення опіки над дитиною).

Оформити виплату можна також онлайн: на е-сервісі сайту Міністерства соціальної політики, де уже є активний лінк «Допомога на дітей ФОП», чи за допомогою додатку «Дія».

В електронній формі заявник подає фотокопії вище зазначених документів. Відомості в електронному вигляді без надання фотокопій документів, а саме: з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7) та інформації про підтвердження права на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства) надаються через інформаційні системи Мінсоцполітики або інтегровані з ними інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з дотриманням вимог Законів України після введення в експлуатацію відповідних технічних та програмних засобів.

На заяву та документи/відомості, які подаються в електронній формі, накладається кваліфікований електронний підпис заявника. Відомості про прізвище, ім’я та по батькові заявника, його реєстраційний номер платника податків та реквізити документів, що посвідчують особу, отримуються з кваліфікованого сертифіката електронного підпису.

«У разі утворення об’єднаної територіальної громади заявник може подавати усі необхідні документи уповноваженим особам, що визначені виконавчими органами місцевої ради об’єднаної територіальної громади, які потім передаватимуться відповідним органам соціального захисту населення для призначення цієї допомоги. Окрім того, у сільській місцевості прийняття заяв з необхідними документами для призначення допомоги на дітей і передачу їх відповідним органам соціального захисту населення здійснюватимуть особи, уповноважені виконавчими комітетами сільських і селищних рад», - йдеться у повідомленні

Покриття витрат на виплату допомоги на дітей здійснюватиметься за рахунок коштів фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2 та її наслідками, які будуть виділені Міністерству соціальної політики.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую