ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

На правах реклами НБУ пропонує розширити вимоги до процесу врегулювання простроченої заборгованості

Економіка 745
Додаткові вимоги допоможуть запобігати порушенням, забезпечать більш відповідальне ставлення фінустанов
Додаткові вимоги допоможуть запобігати порушенням, забезпечать більш відповідальне ставлення фінустанов . Фото: delo.ua

Національний регулятор фінансового ринку України розробив та виклав для обговорення на своєму офіційному сайті додаткові вимоги щодо взаємодії кредиторів з споживачами їх послуг під час врегулювання питань простроченої заборгованості.

Зокрема, мова йде про вимоги щодо етичності поведінки, які необхідні для забезпечення захисту прав та законних інтересів усіх учасників ринку.

Аналітики інформаційного порталу з рейтингами кращих українських МФО tkcredit.kiev.ua вважають позитивним той момент, що для підготовки додаткових вимог НБУ використав результати аналізу звернень споживачів стосовно порушень їх прав та норм закону зі сторони кредиторів. Представники небанків, зокрема SGroshi, вважають, що додаткові вимоги допоможуть запобігати порушенням, забезпечать більш відповідальне ставлення фінустанов до врегулювання подібних питань і зрештою позитивно відобразиться на репутації всієї сфери мікрокредитування.

Що пропонує НБУ

Вимоги, які регулятор пропонує затвердити, стосуються усіх кредитодавців, а також колекторських фірм, включених в державний реєстр. Це важливо, оскільки за підсумками третього кварталу найбільше скарг Нацбанк отримав саме стосовно діяльності колекторів, застосування ними жорстких методів врегулювання питань простроченої заборгованості, які порушують низку статей Цивільного кодексу та деякі закони. Нагадаємо, НБУ не так давно наклав штрафи за подібні порушення на загальну суму 500 тисяч гривень.

Додатковими вимогами НБУ хоче підвищити рівень відповідальності фінустанов та колекторських компаній в питаннях співпраці з боржниками всіх категорій. В Україні вже зараз є затверджені чіткі правила роботи колекторів, але судячи з ситуації на ринку, їх недостатньо. Тому регулятор пропонує додатково:

  • обмежити обробку персональних даних близьких, представників позичальника;
  • встановити вимоги та обмеження взаємодії з такими особами.

Більш детально з запропонованими змінами можна ознайомитись у відповідному Положенні НБУ, котре розміщено у вільному доступі на офіційному сайті регулятора.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую