ye-logo.v1.2

«Нічних базарів не буде з 15 липня», -

Економіка 4442
Фото: Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області

прогнозує заступник Хмельницького міського голови Ірина Ковальчук

Останніми роками підприємців хмельницьких ринків, а саме ті, які торгують на Львівському шосе та вулиці Геологів, наче лихоманить. Рік у рік базаром поширюються чутки, що торговельні кіоски закриють, і вони залишаться без роботи, або ж будуть вимушені переїхати в інше місце. Все почалося з того, що поблизу Хмельницького почали будувати ТСЦ «Поділля». І ось нині знову заговорили про закриття ринків. Пов’язують це із будівництвом торговельного центру «Європа», який має запрацювати на проїзді Геологів. А тому «Хмельницька народна газета «Є» поцікавилася майбутнім хмельницької «тучі» у заступника міського голови Ірини Ковальчук.

- Із наближенням відкриття торговельного центру «Європа» все частіше на ринках кажуть про закриття базарів. Яка ймовірність того, що підприємці будуть вимушені залишити свої робочі місця та перейти на нові?

- «Європа» «Європою», а час покаже, як воно буде. Ніхто ж примусово підприємців у торговельний центр не затягне. Та й влада міста на це і не розраховує. Ми лише очікуємо від «Європи» нових додаткових місць для стоянки автомобілів та нової дороги з вулиці Геологів до проїзду Геологів. Я не знаю таких підприємців, які очікують на закриття ринків.

- Але такі розмови точаться, зокрема, на колишньому «Бартер-Сервісі». Люди хвилюються, що саме їх ринок стане «жертвою».

- Зараз там організацією торгівлі займається комунальне підприємство «Ринок «Ранковий», а не приватне підприємство, як було раніше. І завдяки цьому утримання кіосків для підприємців здешевшало вдвічі. Нині ж на ринку усуваються недоліки, зокрема, щодо пожежної безпеки, через що його могли взагалі закрити. Повністю замінюється освітлення. Вже зроблено приблизно на 70 відсотків і, сподіваюся, через місяць роботи будуть завершені. Встановили й нову підстанцію, яка дасть можливість безперебійно подавати електрику й на інші ринки.

- Це все за гроші підприємців?

- Ніяких додаткових коштів за півроку не збирали! Крім цього, ми домоглися стовідсоткової оплати з усіх торгових місць. Бо на ринку були такі контейнери, за які не сплачувалася орендна плата. І не один десяток. Який сенс владі закривати цей ринок? Я наведу один приклад. За 2009 рік від «Бартер-Сервісу» надійшло податку на прибуток 11 тисяч гривень, а від комунального підприємства за один квартал - 179 тисяч гривень.

- Ірино Іванівно, а як з іншими ринками? Кажуть, що в деяких можуть «забрати» землю, щоб потім на ній щось збудувати.

- Для чого? В місті достатньо земельних ділянок.

- Однак, «завдячуючи» Податковому кодексу, міський бюджет почав значно менше отримувати від ринків. Чи не означає це те, що влада Хмельницького вже не буде прагнути розвивати місцеві базари?

- Розвиток ринків залишається в інтересах міської влади. Це ж наші люди, робочі місця тощо. Люди зайняті роботою на ринках, а інших пропозицій для хмельничан у нас нині, фактично, немає. Так вже склалося, що Хмельницький – торговельне місто. Кількість квадратних метрів торгових площ на одного мешканця у нас залишається на рівні Парижа. А товарообіг за минулий рік вищий за Вінницю, Житомир, Чернівці, Тернопіль, Луцьк тощо.

- А правда, що вночі заборонять торгувати?

- Зараз ситуація виглядає так – хто коли хоче, тоді і виходить торгувати. Хоча діючий режим цього не передбачає. Але підприємці просили, щоб їм дали змогу працювати. Тому ніхто ніяких жорстких санкцій до них не застосовував. Однак останнім часом почали масово надходити звернення від підприємців про те, щоб заборонити торгівлю вночі. З таким же проханням звернулася й більшість директорів хмельницьких ринків, щоб встановити режим роботи ринків з 6.00 до 15.00 з одним вихідним у понеділок. Тому ми готуємо розпорядження на виконком (який відбудеться 14 липня – прим.авт.) з таким розпорядком роботи ринків. Нічних базарів не буде з 15 липня.

- Масові – це звернення від десятків, сотень чи тисяч підприємців?

- Якщо брати кожен ринок окремо, то це не менше 60 відсотків підприємців, які там працюють. У нас лише один ринок – «Спецбудмеханізація» не надав таких звернень, та керівництво ринку виступило проти заборони торгівлі в нічний час. Решта – за.

- Чи не викличе таке рішення якогось супротиву з боку інших підприємців?

- Ми ж проводили спільні наради як з директорами ринків, так і з суб’єктами підприємницької діяльності. І люди вже зрозуміли, що вночі немає такої торгівлі, яка була раніше. Це їм просто не вигідно. Думаю, саме це і зіграло вирішальну роль у зверненнях. Раніше ж вночі багато було білорусів, а зараз їх значно поменшало. Та й від’їжджають вони переважно об 11.00, а ринок буде працювати з 6.00. Тому цього часу буде достатньо, аби в світловий день купити те, що їм потрібно. Ну і, відповідно, для підприємців мають подешевшати витрати на утримання торгових місць. Перш за все, плата за електроенергію.
 

Коментарі:

Карпати 16.07.2011 15:12

брехня від Ковальчук. люди які стоять на ринках - за нічні базари.  

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую