ye-logo.v1.2

Для населення вистачить газу українського видобутку — Шмигаль

Економіка 2302
Попри незначне падіння видобутку українського газу є перспективи його наростити
Попри незначне падіння видобутку українського газу є перспективи його наростити. Фото: ілюстративне pixabay.com

Однак питання вартості блакитного палива поки залишається непрогнозованим.

Попри масштабну війну з російськими окупантами українці не залишаться без газу. Для задоволення потреб побутових споживачів вистачить навіть блакитного палива власного видобутку. Однак, чи зростуть восени тарифи — поки ніхто не може точно спрогнозувати. Про це в інтерв’ю інтернет-виданню «РБК Україна» розповів прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

За його словами, після завершення опалювального сезону в українських газосховищах залишилися запаси блакитного палива. Наразі вони становлять дев’ять мільярдів кубометрів. Звісно через бойові дії у східних центральних областях рівень видобування газу дещо скоротився — на 3,7 відсотка на місяць. Однак є перспективи нарощувати власний видобуток. Його ж має вистачити для задоволення потреб населення.

«У нас через падіння економіки і зупинку великих хімічних і сталеливарних підприємств різко зменшилося внутрішнє споживання газу в промисловості. І нам буде достатньо тої спроможності по закачуванні газу трубопроводами з Європи, — пояснює Денис Шмигаль. — Ми розуміємо, що з початком бурхливого розвитку економіки нам треба буде більше. Тому працюємо з нашими європейськими партнерами, щоб в рази збільшити спроможність отримання газу з Європи, з LNG-терміналів і Туреччини».

Голова уряду поки не готовий прогнозувати ситуацію з тарифами на газ для населення. З одного боку в Україні як і в Європі мають діяти ринкові механізми, з іншого — комунальні платежі повинні бути «відносно комфортними для людей».

Також Денис Шмигаль закликає українців сплачувати комунальні платежі, щоб комунальні підприємства змогли вижити в умовах війни.

«При довоєнному рівні 85-90% сплати за комунальні послуги практично у всіх областях, де немає або не було військових дій, нині рівень сплати становить близько 80%. Незначно впав, але люди дуже відповідально до цього ставляться. За це вдячний і прошу надалі дотримуватися платіжної дисципліни. Це дуже важливо, щоб зберегти нашу комунальну інфраструктуру», — наголосив прем‘єр-міністр.

Читайте також: «Проблему з пальним вирішують, але ціна на нього зросте» — Гамалій

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую