ye-logo.v1.2

На Хмельниччині зросли експорт та імпорт товарів

Економіка 752
Підприємства Хмельниччини почали більше імпортувати та експортувати товарів
Підприємства Хмельниччини почали більше імпортувати та експортувати товарів. Фото: ілюстративне з freepik.com/pressfoto

Зовнішньоторговельні операції проводились із партнерами зі 116 країн світу.

У січні-вересні цього року обсяги експорту та імпорту товарів становили відповідно 647,7 та 568,9 мільйонів доларів США. Порівняно з січнем-вереснем 2023 року експорт збільшився на 13,3% (76 мільйонів доларів), імпорт - на 15,9% (78,2 мільйонів доларів). Додатне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 78,8 млн.дол. Коефіцієнт покриття експортом імпорту дорівнював 1,14. Такі дані навели в Головному управлінні статистики у Хмельницькій області.

Там зазначили, що зовнішньоторговельні операції проводились із партнерами зі 116 країн світу. А обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу збільшився порівняно з січнем-вереснем 2023 року на 2% та становив 433,8 мільйонів доларів, або 67% від загального обсягу експорту.

Найвагоміші експортні поставки товарів серед країн-членів ЄС здійснювалися до Іспанії, Польщі, Німеччини, Литви, Італії, Нідерландів. Серед інших країн світу найбільше експортувалися товари до Індії, Туреччини, Республіки Молдови.

У загальному обсязі експорту товарів найбільшу питому вагу становили зерновi культури (23,9%), жири та олії тваринного або рослинного походження (13,3%), насiння і плоди олійних рослин (8,9%), меблі (7,1%), електричнi машини (6,7%), цукор і кондитерські вироби з цукру (6,4%), залишки і вiдходи харчової промисловості (5,5%).

Імпорт товарів з країн Європейського Союзу збільшився за 9 місяців у порівнянні з таким же періодом минулого року на 7,6% та становив 339,9 мільйонів доларів, або 59,8% від загального обсягу. Серед країн ЄС найвагоміші імпортні надходження товарів здійснювалися з Польщі, Німеччини, Чехії, Литви. Серед інших країн світу найбільше імпортувалося товарів з Китаю, Туреччини, США.

Здебільшого на імпорт відправляли машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання (22,9%), засоби наземного транспорту, крім залізничного (14,2%), палива мінеральні; нафта і продукти її перегонки (12,5%), пластмаси, полімерні матеріали (9,9%), продукція хімічної та пов'язаних з нею галузей промисловості (7,8%), недорогоцінні метали та вироби з них (6,7%), текстильні матеріали та текстильні вироби (6,4%).

Читайте також - Ціни на Хмельниччині: найбільше подорожчали яйця та овочі

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую