ye-logo.v1.2

У Хмельницькому навчають тепличному бізнесу: від чого залежить його успіх

Економіка 559
У Хмельницькому навчають науки ведення тепличного бізнесу
У Хмельницькому навчають науки ведення тепличного бізнесу. Фото: автора

Вчетверте Школа успішного аграрія проводить такі навчання для мешканців Хмельницької громади та переселенців, аби залучити до створення сімейних господарств тих, хто хоче цим займатися.

Сьогодні, 30 січня, у Хмельницькому проходить одноденний інтенсив, спрямований на вивчення основ створення та розвитку тепличного господарства. Його проводить Школа успішного аграрія для мешканців Хмельницької громади та переселенців, аби залучити до створення сімейних господарств тих, хто хоче цим займатися. У заході взяли участь близько пів сотні учасників, серед яких досвідчені бізнесмени, та ті, хто лише планує відкрити власну справу. Серед спікерів - представники тепличного бізнесу та експерти, які діляться порадами щодо розвитку підприємництва у цій галузі.

Як розповів сайту «Є ye.ua» один зі спікерів сьогоднішнього інтенсиву, голова правління ГО «Агенція сталого розвитку «АСТАР» Олег Демчук, успіх у тепличному бізнесі залежить від трьох ключових факторів: зацікавленості людей, технологій та фінансових ресурсів.

«Людині потрібно близько пів року, щоб розпочати рентабельний бізнес у тепличній сфері. Щодо коштів, то починати можна від 12 тисяч доларів, але все залежить від складності технологій», – зазначив спікер.

Голова правління ГО «Агенція сталого розвитку "АСТАР"» Олег Демчук проводить інтенсив

Голова правління ГО «Агенція сталого розвитку «АСТАР» Олег Демчук розповідає про перспективи ведення тепличного бізнесу

Також він поділився досвідом щодо тепличного бізнесу в світі та в Україні. Зокрема розповів про успішні квіткові теплиці, запущені минулого року в Шепетівці.

До слова, це четвертий інтенсив, який проводить Школа успішного аграрія для мешканців Хмельницької громади. За цей час у навчанні взяли участь близько 250 осіб. Як розповіла Марина Дудар, завідувачка сектору з агропромислового розвитку управління економіки Хмельницької міської ради, близько половини учасників, які брали участь в інтенсивах, розпочали власний бізнес. Однак лише чверть від усіх учасників успішно продовжує його розвивати.

«Школа має великий попит. Тема тепличного господарства була обрана після опитування серед учасників. Цьогоріч на захід зареєструвалися близько 70 осіб, половина з яких вже займаються тепличним господарством, а інші – планують розпочати бізнес у цій сфері», – розповіла Марина Дудар.

Завідувачка сектору з агропромислового розвитку управління економіки Хмельницької міської ради Марина Дудар

Завідувачка сектору з агропромислового розвитку управління економіки Хмельницької міської ради Марина Дудар розповідає про четвертий інтенсив від Школи успішного аграрія

Міський голова Хмельницького Олександр Симчишин підкреслив важливість підтримки українського бізнесу в умовах війни. Він подякував учасникам заходу за те, що вони, попри війну, недостатню кількість кадрів та відключення електроенергії, продовжують розвивати власні справи або планують їх відкрити.

«Для того, щоб перемагати на фронті, український бізнес має стояти на ногах так само, як стоять українські воїни», – наголосив Олександр Симчишин.

Також він розповів, що наразі значна частина навчальних закладів міста купує помідори та огірки не іноземного виробництва, а вирощені в теплиці площею близько 600 квадратних метрів, яка перебуває на базі вищого професійного училища №1. Свого час там встановили теплицю та почали вирощувати овочі.

Хмельницький міський голова Олександр Симчишин на інтенсиві від Школи успішного аграрія

Хмельницький міський голова Олександр Симчишин подякував учасникам заходу за те, що вони в умовах війни продовжують розвивати власні справи або планують їх відкрити.

До слова, наступний навчальний інтенсив Школи успішного аграрія попередньо проведуть на початку 2026 року.

Нагадаємо, у 2024 році  на дводенному інтенсиві розповідали про сімейне фермерське господарство, гранти, сільський зелений туризм, розвиток вертикальної ферми, а також про вирощування різних сільськогосподарських культур й варіанти їхньої подальшої переробки. А у 2023 році мешканців у Хмельницької громади навчали тонкощам «креветкового» бізнесу.

Читайте також: На чотирьох метеостанціях Хмельниччини зафіксували рекордні січневі «плюси»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую