На Хмельниччині жінки опановують «чоловічі» професії та відкривають власні справи

З початку 2026 року послугами служби зайнятості скористалися майже 7 тисяч жінок.
У Хмельницькій області більшість людей, які звертаються до служби зайнятості у пошуках роботи – жінки. За підсумками минулого року та початку поточного вони становлять понад 70 відсотків усіх шукачів роботи. Про це повідомили у Хмельницькій обласній службі зайнятості.
З початку 2026 року послугами служби зайнятості скористалися майже 7 тисяч жінок. Із них 1,5 тисячі змогли знайти роботу. Ще 340 мешканок області пройшли професійне навчання або підвищили кваліфікацію. Серед них 9 жінок опановували професії, які традиційно вважаються «чоловічими»: верстатник деревообробних верстатів, слюсар із ремонту колісних транспортних засобів та оператор котельні. Крім того, 583 жінки долучилися до громадських і суспільно корисних робіт.
Найчастіше жінки працевлаштовуються на такі посади:
- продавець продовольчих і непродовольчих товарів,
- медична сестра,
- кухар,
- підсобний робітник,
- прибиральниця,
- бухгалтер,
- бариста,
- адміністратор.
Також жінки активно користуються грантовими програмами для започаткування власної справи. Зокрема, у межах програми «Власна справа» близько 60 відсотків переможців – жінки (850 осіб). Серед отримувачів грантів для ветеранів та членів їхніх сімей жінки становлять половину.
Найчастіше жительки Хмельниччини відкривають за грантові кошти кав'ярні, магазини, дитячі розвивальні центри, салони краси та підприємства з пошиття одягу.
Читайте також: Зарплати на Хмельниччині: хто отримує найбільше, а хто – найменше
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: