На Хмельниччині суттєво зріс експорт соєвої олії

За три роки обсяги експорту збільшились у понад 4 рази. Розповідаємо, хто є ключовими експортерами регіону.
Соєва олія та макуха, отримана з соєвої олії, стали найбільш експортованими товарами у Хмельницькій області за 2025 рік. Їхня частка у загальному експортному товарообігу області склала 21 відсоток. Таку інформацію Хмельницька митниця надала сайту «Є ye.ua» у відповіді на інформаційний запит.
Соєвої олії відправили закордон на суму 4,25 мільярда гривень, макухи – на 3,4 мільярда гривень. Обсяги експорту цих товарів в останні роки набирає обертів. Якщо в 2023 році митниця фіксувала 21 тонну експортованої соєвої олії, то у 2025 – 93 тонни. Відтак, обсяги її експорту збільшилися у понад 4 рази, а вартість її за цей період виросла майже у 7 разів.
Найбільшими країнами-імпортерами соєвої олії з Хмельниччини є Польща, Швейцарія і Кіпр. Макухи з соєвої олії також багато імпортує з Хмельниччини Польща, а окрім неї – Румунія та Угорщина.
Топ-3 ключові підприємства регіону на експортному ринку
Серед найбільших підприємств, які займаються їхнім експортом:
- ТОВ «Протеїн Інвест», більшу частку якого контролює Анатолій Кіпіш, відомий як співзасновник та співвласник горілчаної корпорації Nemiroff;
- ПП «Аграрна компанія 2004», яке належить до групи компаній «Вітагро» народного депутата з Хмельниччини Сергія Лабазюка;
- ТОВ «Агро-Еко ХХІ плюс», яким володіє підприємець та ексдепутат з Кам'янеччини Олександр Гінзеровський.
Водночас, за інформацією Хмельницької митниці, на Хмельниччину імпорту соєвої олії і макухи з соєвої олії впродовж останніх років не здійснювалось.
Читайте також: На Хмельниччині посадовицю Держгеокадастру судитимуть за махінації із земельним реєстром
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: