ye-logo.v1.2 food_01food_02food_03food_04food_05food_06food_07food_08food_09food_10food_11food_12food_13food_14food_15food_19food_17food_18food_19food_user-recipefood_20warningstar

Пломбір… Смачно, як у дитинстві

1 Липня 2013 р. Світлана ЯСЬКОВА Гурман 6367


У дитинстві все було кращим: і дерева вищими, і літо довшим, і морозиво смачнішим.

 З приводу морозива, то чи воно стало гіршим, чи то ми стали аж занадто перебірливими, але, незважаючи на величезний вибір, що гріха таїти, воно вже не те. От ми й вирішили з-поміж того, що нам пропонують численні виробники, обрати найсмачніше та найякісніше. А щоб було з чим порівнювати, взяли відомий усім з дитинства пломбір.

Уважно читайте те, що вказано на упаковці
За чинним законодавством, пломбіром може називатися морозиво, яке виготовляється лише з молочної сировини й не містить домішок рослинного жиру. Це регламентовано ДСТУ 4733:2007. Для морозива, яке містить рослинний жир, є свій стандарт. Але називатися воно має “морозиво з комбінованим складом сировини”, а не “молочне”, “вершкове” чи “пломбір”.
Виробники іноді вдаються до маленьких хитрощів, аби й пломбіром своє морозиво назвати, і закон при цьому не дуже порушити.
Дехто взагалі не завдає собі клопоту узгодити склад і назву продукту: називає свій товар пломбіром, а у переліку складників чесно вказує кокосову олію. Пломбір - це морозиво підвищеної жирності, яка повинна містити не менше 12-15% молочного жиру. Найякісніше морозиво виробляють лише з незбираного молока. З харчових домішок у будь-якому продукті обов'язково присутні стабілізатори. Вони сприяють формуванню дрібних кристалів льоду, завдяки яким морозиво тривалий час не тане. Найчастіше у виробництві пломбіру застосовуються стабілізатори рослинного походження. Їх отримують із насіння рослин, і вони не є шкідливими. Пломбір повинен бути щільної консистенції, з чистим вершковим ароматом, насиченого білого кольору. І жодних «сторонніх» присмаків! Обов'язково придивіться до упаковки: вона має бути щільно закритою і в жодному разі не пошкодженою! Якщо врахувати, що основа цих холодних ласощів - молочні продукти, з легкістю можна прийти до висновку, що це прекрасне середовище для розвитку всіляких грибків, паличок та інших «принад», вберегтися від яких допоможе якісне упакування й правильні умови зберігання.

Під “прицілом” дієтолога
“Завдяки тим продуктам, із яких виготовляється морозиво, в ньому є вітаміни А, В1, В2, Е, Д, Р, мінеральні речовини (натрій, калій, кальцій, магній, фосфор, залізо) та молочний цукор – лактоза, - розповідає лікар гінеколог-ендокринолог вищої категорії, дієтолог Дмитро Кушніренко. - Вони не тільки сприяють виробленню енергії, але й захищають організм від безсоння і стресів. Головне, зупинити свій вибір на «правильному» морозиві, яке виготовлене з натуральних інгредієнтів, без додавання хімічних барвників та консервантів, які можуть звести нанівець всі корисні властивості продукту. Морозиво вважається джерелом кальцію. Не кожну дитину змусиш випити склянку молока, а ось морозиво дітвора з’їсть із великим задоволенням. Для морозива характерна висока харчова поживність, а організм здорової дитини, прекрасно засвоюючи цей корисний продукт, швидко поповнить свій енергетичний запас. До того ж цей холодний десерт зміцнює кісткову тканину, знижує кров’яний тиск, підвищує імунітет та активізує мозкову діяльність. У молоці, з якого роблять морозиво, міститься Л-триптофан, який заспокоює нервову систему та допомагає подолати напруження. Для однорідності й в’язкості морозива, у нього додають стабілізатори, які виробляються на основі морських водоростей. Це означає, що воно ще й збагачує наш організм природним йодом. Ще до однієї корисної властивості морозива можна віднести думку лікарів отоларингологів про те, що регулярне, поступове поїдання цього холодного десерту маленькими порціями, сприяє загартовуванню горла. Зверніть увагу на ключові слова «поступове» і «маленькими порціями». В іншому випадку замість солодкого десерту ви ризикуєте перейти до ковтання гірких пігулок. До речі, жирні сорти морозива, такі як пломбір, переносяться хворим горлом набагато легше. Незважаючи на те, що діти дуже люблять ці ласощі, не варто долучати до них малечу раніше 4-5 років. Розпочніть “знайомство» з молочного, злегка підталого морозива без всіляких домішок. Та й здоровій дорослій людині дієтологи рекомендують вживати його не частіше 2-3 разів на тиждень. А тим, хто страждає на ішемічну хворобу серця, атеросклероз та карієс, від нього взагалі слід відмовитися. Ця ж порада стосується тих, хто має зайву вагу — морозиво через великий вміст цукру завдає шкоди фігурі (в 100 г міститься 250-500 ккал). З усіх сортів морозива потрібно обирати ті, які містять менше ароматизаторів і барвників. Якщо ж вам подобаються домішки, то нехай вони будуть натуральними: родзинки, курага, полуниця, а не просто хімічні аромати, які нагадують їх”.

Чий пломбір смачніший
Ми протестували шість найпопулярніших марок класичного пломбіру у вафельних стаканчиках. Це були: “Рудь” 100%, виробник - ПАТ “Житомирський маслозавод”, м. Житомир, “Ласка” 100% від “Дядюшки Пломбіра” (ПГО АПВТ “Фірма Ласка”, м. Кіровоград), “Три ведмеді (ТОВ “Три ведмеді”, м. Бердичів, Житомирська область), “Геркулес” (ПрАТ “Геркулес”, м. Донецьк), «Пломбір з ароматом ванілі “Троянда” (ТОВ “Еліт”, м. Сміла, Черкаська область), “Домашні рецепти” (ТОВ “Союз МВ”, м. Вишневе, Київська область).
До речі, лише ТОВ “Союз МВ” випускає своє морозиво у вафельних ріжках, на дні яких є прошарок смородинового варення, про що, до речі, без лупи на етикетці розгледіти неможливо. На превеликий жаль, нам не вдалося скуштувати пломбір від місцевих виробників, адже торгова марка “Вершковий рай” припинила виробництво морозива.
Отож, ми провели своєрідний «тест всліпу», куштуючи кожне морозиво, при цьому не знаючи яке саме. Більшістю голосів кращим було визнано морозиво “Рудь” 100%, виробник - ПАТ “Житомирський маслозавод”, м. Житомир.

порадник, пломбір, морозиво, тест, дегустація, соживач

Коментарі:

  Так  Ні, дякую