ye-logo.v1.2 food_01food_02food_03food_04food_05food_06food_07food_08food_09food_10food_11food_12food_13food_14food_15food_19food_17food_18food_19food_user-recipefood_20warningstar

Ноу-хау: гарбузова олія — нова кулінарна «родзинка»

1 Листопада 2016 р. Світлана ЯСЬКОВА Гурман 3299
Гарбузова олія не переносить тепло й сонячне світло, тому тримати його краще в щільно закритій пляшечці, в темному прохолодному місці
Гарбузова олія не переносить тепло й сонячне світло, тому тримати його краще в щільно закритій пляшечці, в темному прохолодному місці Фото: http://for-your-beauty.ru/

Гарбуз — дуже цінна баштанна культура, з дієтичними й лікувальними властивостями.

Плоди цієї культури корисні при багатьох хворобах. Особливу цінність в фармакології представляє й насіння гарбуза, з якого виготовляють цінні медичні препарати. Кам’янчанин Леонтій Гасюк пішов ще далі та налагодив виробництво олії з насіння гарбуза. За словами чоловіка, у ній міститься велика кількість цинку, який запобігає розвитку аденоми простати. Крім того, така олія є чудовим засобом профілактики атеросклерозу судин мозку й серця.

«Фактично відколи я почав виготовляти гарбузову олію, то вже вилікував двох чоловік від цукрового діабету, — запевняє Леонтій Семенович. — Спочатку я висушую насіння, а потім переробляю його на олію. Нещодавно проводив аналізи в хмельницькій лабораторії, також відправив свою олію у Вінницю. Там є така фірма, яка працює з австрійцями саме у напрямку вирощування гарбузів. Результати навіть нас приголомшили. За деякими показниками наша гарбузова олія виявилася навіть кращою, ніж австрійська.

"Гарбузова олія завжди цінувалася найбільше з усіх олій", - каже пан Леонтій.

Що ж до ціни, то я подивився в Інтернеті й жахнувся: за 1 л імпортної олії просять 1,5-2 тисячі гривень. Це з нашого українського насіння! Виробництво ж цього продукту у нас дозволить в рази здешевити його. За 100 г доведеться платити приблизно 60 грн. Це недорого, оскільки гарбузова олія завжди цінувалася найбільше з усіх рослинних олій через трудомісткість способу її отримання. Виготовляється вона прямим віджиманням насіння методом одноразового холодного пресування. За якісними властивостями належить до кращих столових сортів і не поступається навіть прованській. В кулінарії гарбузову олію застосовують як заправку до салатів, оскільки нагрівати її не можна. За бажанням поливають нею тушковані овочі».

За словами Леонтія Гасюка, олія з насіння гарбуза містить у собі невичерпні запаси життєвої енергії. Фармакологічні й клінічні дослідження виявили, що вона відновлює функцію клітинних мембран, має виражену антиоксидантну дію та захищає печінку, нормалізує біохімічний склад жовчі (що є профілактикою жовчнокам'яної хвороби), зменшує набряк і вираженість запальних процесів. Проте найбільший інтерес гарбузова олія становить для чоловіків завдяки своїй здатності до лікування простатиту й аденоми простати. Особливо важливо, що відновлення статевої функції відбувається на тлі загального очищення кишківника й нормалізації роботи нирок і печінки. «При захворюваннях сечового міхура й аденомі передміхурової залози, споживання олії усуває біль в простаті та полегшується сечовипускання, нормалізує діяльність передміхурової залози, попереджає розвиток аденоми, регулює функції репродуктивної системи, нормалізує сперматогенез. Використовується для зняття болю й печіння при циститі, сприятливо впливає на перебіг вагітності.
Приймають гарбузову олію всередину за годину до їжі або дві години після, не запиваючи. Олія насіння гарбуза використовується при катарах, запальних процесах у легенях й дихальних шляхах. У цих випадках також пити по 5-10 крапель тричі на день. Захворювання печінки (гепатит, цироз), холецистит, жовчокам'яна хвороба — по 1-2 ч. л. (в залежності від ваги) 3-4 рази на день за годину до їжі. Врахуйте, що цей продукт має сильну жовчогінну дію, можливе виникнення болю при русі каменів. Якщо відчуваєте біль — знижуйте дозу до 1/2-1/4 ч. л., збільшуючи тривалість курсу.
Гарбузова олія має послаблюючу дію. У деяких людей виникає відрижка після її прийому. В цьому випадку олію краще запивати будь-яким кислим соком (грейпфрут, апельсин тощо) або заїдати шматочком хліба.
Обираючи гарбузову олію, майте на увазі, що якісне дешевим не буває, — застерігає пан Леонтій — Розливають її лише в пляшки з темного скла й обов'язково вказують дату виробництва та термін зберігання. Зазвичай це 12 місяців. Бажано, щоб на етикетці були й контакти виробника. Очищення олії в процесі виробництва: тільки природне відстоювання, тому на дні тари допускається незначний осад. Цей продукт не переносить тепло й сонячне світло, тому тримати його краще в щільно закритій пляшечці, в темному прохолодному місці».
 

порадник, гарбузова олія, Гасюк Леонтій, гарбузова олія в кулінарії, гарбуз, насіння гарбуза

Коментарі:

  Так  Ні, дякую