ye-logo.v1.2 food_01food_02food_03food_04food_05food_06food_07food_08food_09food_10food_11food_12food_13food_14food_15food_19food_17food_18food_19food_user-recipefood_20warningstar

Хороша цукрова пудра — запорука вдалої мастики для торту

29 Липня 2017 р. Світлана ЯСЬКОВА Гурман 6487
«Для своїх тортиків роблю мастику з маршмеллоу, вершкового масла та цукрової пудри», — каже пані Наталя.
«Для своїх тортиків роблю мастику з маршмеллоу, вершкового масла та цукрової пудри», — каже пані Наталя. Фото: з архіву Наталі Сови

У цьому мене запевнила талановитий кондитер Наталя Сова. Жінка каже, що готову солодку масу зручно зберігати в холодильнику в звичайному пакеті, а за необхідності — просто розігрівати в мікрохвильовці.

Торти з мастики вже давно стали для нас незамінним декором святкового торту. Кондитери-аматори так вправно виготовляють із неї різні прикраси, що звичайний торт перетворюється на витвір кулінарного мистецтва. З солодкої маси виходять різноманітні казкові персонажі, екзотичні квіти, вишукані фігурки й навіть справжні сюжетні композиції… Людям же, яким випала честь скуштувати такий смаколик, навіть шкода його їсти.

 

«Найпростіший рецепт мастики — з використанням цукерок маршмеллоу, — ділиться кондитер Наталя Сова. — Це така жувальна й ніжна пастила, яку досить часто в американських фільмах діти смажать на вогнищі. Маршмеллоу також додають у кав’ярнях до гарячого шоколаду чи капучіно. Наші перекладачі часто інтерпретують цю назву як жувальні «зефірки», але це не зовсім точно. Оскільки зефір має інші желюючі складові й відрізняється за структурою. Зазвичай, я беру 200 г маршмеллоу та 20 г вершкового масла. Все складаю у тарілочку й відправляю у мікрохвильовку приблизно на 1-2 хвилини. Суміш має збільшитися та набухнути. Потім як слід вимішую її з просіяною цукровою пудрою. Останньої знадобиться близько 400 г. Масу після вимішування потрібно скласти в поліетиленовий пакет і поставити в холодильник на декілька годин, щоб мастика стала пружною й еластичною. Потім, коли буде потрібно з нею працювати, суміш слід знову розігріти в мікрохвильовій печі до м'якості (загалом можна зберігати в холодильній камері 1-2 тижні, а в морозильній — 1-2 місяці).

Я купую білі цукерки маршмеллоу, оскільки до них потім можна додавати будь-які барвники: гелеві, сухі, пастоподібні — кому які більше до вподоби. Розкачую мастику звичайною качалкою. Оскільки суміш трішки прилипає до поверхні, то посипаю її просіяною пудрою».

 

Кондитерські хитрощі в приготуванні мастики

*Цукрова пудра має бути дрібно змелена, практично на пил. В іншому випадку при розкачуванні мастика буде кришитися та рватися.

*В жодному разі не можна вкривати мастикою вологі коржі — покриття просто розтане. На торт слід нанести марципан або масляний крем і лише тоді мастичний шар. Кондитерський виріб перед цим має постояти в холодильнику якмінімум декілька годин, тобто до повного застигання крему.

*Буває, що кондитеру потрібно склеїти між собою різні деталі й прикраси з мастики. Для цього місця з'єднання злегка змочують водою.

*Мастика має властивість засихати при кімнатній температурі. Тому різні фігурки краще зліпити заздалегідь і висушити, щоб вони добре затверділи. До речі, зберігати їх можна до 2 місяців!

кщо на покритті з мастики з'явилися крапельки вологи (конденсату), їх можна обережно видалити серветкою або підсушити за допомогою вентилятора.

порадник, торти, мастика, Сова Наталя, секрети мастики, як готувати мастику, прикрашаємо торт, як прикрасити торт, цукрова пудра, поради професіоналів, поради кондитера, кондитер

Коментарі:

  Так  Ні, дякую