ye-logo.v1.2 food_01food_02food_03food_04food_05food_06food_07food_08food_09food_10food_11food_12food_13food_14food_15food_19food_17food_18food_19food_user-recipefood_20warningstar

В’ялені томати в електросушарці для зберігання на зиму

17 Серпня 2017 р. Світлана ЯСЬКОВА Гурман 25055
В’ялені томати додаю практично до всіх м'ясних і овочевих страв – там вони не розварюються й залишаються досить щільними, а також діляться з іншими продуктами неповторним смаком і ароматом.
В’ялені томати додаю практично до всіх м'ясних і овочевих страв – там вони не розварюються й залишаються досить щільними, а також діляться з іншими продуктами неповторним смаком і ароматом. Фото: автора

Цей дивовижний смаколик згодиться вам і для піци, і для рагу, і для пасти, і для салатів… Навіть на бутерброд його можна покласти!

Способів приготування сушених та в’ялених помідорів досить багато. Минулого року я, до прикладу, робила їх у духовці («Італійська родзинка – в’ялені помідори»). Вони теж вийшли дуже смачнючі, але структура була більш засушеною і сам процес трохи затягнувся. Цього ж разу, я розповім, як заготовляла цей італійський смаколик в електросушарці. Без зайвої скромності скажу, що вийшла справжня «родзинка» для гурманів. Мої томати за смаком ідентичні тим, які експортують із Італії!

Інгредієнти:

помідори,

італійськ трави,

морська сіль,

суміш перців мелена,

оливкова олія.

Приготування:

Найкраще для визначеної мети підходять подовгасті м'ясисті плоди – так звані «сливочки», в них найменше води. Хоча я сушила й солодкі салатні, і прості кругленькі. Плоди слід помити обсушити й розрізати навпіл (великі на четверо). Чайною ложкою вибрати насіння, видаливши сік та частину м’якоті (у вас мають вийти такі собі пусті «чашечки»).

 Я потім подрібнюю сік із м'якоттю в блендері, розкладаю у контейнери та заморожую. Взимку таке пюре точно вам стане у нагоді.

Налити в тарілку трішки олії й силіконовим пензликом злегка змастити кожну половинку томатів зсередини та зовні. Після кожної такої нескладної процедури по черзі складати помідорки на піддони сушарки.

В окремій ємності приготувати суміш трав (приправ), які підходять для томатів (у мене готова суміш італійських трав, але підходять чебрець, розмарин, базилік, орегано). Сюди ж додати сіль та перець. Потім кожну помідорну часточку посипати ароматною сумішшю.

Поставити піддони у сушарку, попередньо перевіривши, чи не підтікає знизу сік (якщо таке сталося – швидко прибирати його серветкою).

Ввімкнути посилений режим №2 і сушити доти, поки томати не вкриються легкою скоринкою (у мене на це пішло дві години).

Після цього перемкнути сушарку на легкий режим сушіння №1 і довести продукт до стану «кураги» (помідори мають бути не хрусткими, а еластичними, ніби гумовими, при натисканні сік не повинен виділятися). Загалом у мене пішло на весь процес близько 8 годин.

Готові томатні часточки охолодити й підготувати до зберігання.

Існують варіанти заливки томатів соняшниковою (оливковою) олією з подальшим зберіганням їх у герметично закритій банці. Проте можна зберігати їх і в пакеті у морозилці. Або ж у скляній банці в холодильнику. Я, як і минулого року, склала їх в чисту стерильну баночку, засипала зверху спеціями, сіллю та травами. Поклала декілька зубків часнику та лавровий листочок. Залила киплячою олією і закрила кришкою. Після охолодження зберігати в холодильнику.

ОКРЕМИМ РЯДКОМ: в’ялені томати додаю практично до всіх м'ясних і овочевих страв – там вони не розварюються й залишаються досить щільними, а також діляться з іншими продуктами неповторним смаком і ароматом. Та й самі по собі такі помідорки дуже смачні й цілий рік як свіжі – відмовитися від них, одного разу спробувавши, практично неможливо!

 

в`ялені томати, електросушарка, італійська кухня, томати, помідори, в`ялені томати, домашні заготовки, домашні сухофрукти, сушені помідори, рецепти для електросушарки, сушіння, заготовки на зиму

Коментарі:

  Так  Ні, дякую