ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Білосніжний оберіг: в краєзнавчому музеї можна побачити старовинний весільний віночок

Історія 2034
Фото: Фото з офіційної сторінки Хмельницького обласного краєзнавчого музею

У березні в рамках проекту «Експонат місяця» в Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї демонструють весільний вінок, датований серединою ХХ століття.

У фондах музею зберігається декілька весільних вінків різноманітної форми. Один з них представлений на огляд відвідувачів. Як зазначають музейники, справжнє розуміння української культури неможливе без знання народних традицій та обрядів, без знайомства з національними символами і оберегами. Одним із таких символів-оберегів є український вінок. Сплетений з квітів та трав, оздоблений яскравими стрічками - він є одним з найдавніших українських символів.
Вінок і його елементи використовували у різноманітних народних обрядах. Не винятком є і весільний, що символізував чистоту і цнотливість нареченої. У багатьох селах Хмельниччини віночки виготовляли з білих парафінових квітів і різноманітних бурульок. Обряд вінкоплетіння обов’язково супроводжувався піснями та приказками. Це була ціла наука, що передавалась з покоління в покоління, і яку сьогодні майже забули.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую