clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMail

Білосніжний оберіг: в краєзнавчому музеї можна побачити старовинний весільний віночок

Фото: Фото з офіційної сторінки Хмельницького обласного краєзнавчого музею

У березні в рамках проекту «Експонат місяця» в Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї демонструють весільний вінок, датований серединою ХХ століття.

У фондах музею зберігається декілька весільних вінків різноманітної форми. Один з них представлений на огляд відвідувачів. Як зазначають музейники, справжнє розуміння української культури неможливе без знання народних традицій та обрядів, без знайомства з національними символами і оберегами. Одним із таких символів-оберегів є український вінок. Сплетений з квітів та трав, оздоблений яскравими стрічками - він є одним з найдавніших українських символів.
Вінок і його елементи використовували у різноманітних народних обрядах. Не винятком є і весільний, що символізував чистоту і цнотливість нареченої. У багатьох селах Хмельниччини віночки виготовляли з білих парафінових квітів і різноманітних бурульок. Обряд вінкоплетіння обов’язково супроводжувався піснями та приказками. Це була ціла наука, що передавалась з покоління в покоління, і яку сьогодні майже забули.

Система Orphus
Помітили помилку в тексті? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Коментувати:
Коментарів - 0:

Популярні новини

Останні фото та відео
Архів новин

<<Грудень 2018>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
     1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31