ye-logo.v1.2

Чудотворній іконі Святого Антонія — більше 400 років

Історія 12071
Сявтого Антонія менше ніж через рік після смерті зарахували до лмку святих
Сявтого Антонія менше ніж через рік після смерті зарахували до лмку святих

13 червня до Городка, де зберігається ікона, з'їжджаються паломники з усієї України і навіть з-за кордону.

Чудотворна ікона перебуває у Городку вже 231 рік і зберігається у костелі Святого Станіслава, єпископа і мученика. Й усі, хто щиро і з вірою моляться перед нею, отримують благодаті та зцілення. Про дива, які ставалися після молитов перед іконою, прихожани розповідають священикам, а також занотовують у спеціальну книгу.

А 13 червня католицька церква вшановує пам’ять Святого Антонія з Падуї. Цього дня чудотворну ікону виставляють перед храмом для молитв прихожан. «Щороку 13 червня до нас приїжджають тисячі паломників, - розповідає настоятель парафії отець Віктор Лутковський. - І цього року ми знову запрошуємо гостей. Щороку для паломників готуємо частування - булочки, пиріжки, адже люди приїжджають здалеку, і їм потрібно перекусити. Цього року плануємо приготувати для гостей ще й гарячий обід». Приготування до урочистості Святого Антонія - завжди приємні Але цього року ми ще й розпочали роботи з реконструкції та оновлення храму, аби в Городку почав діяти санктуарій Святого Антонія (санктуарій - місце, де ставалися дива). Звісно, це непроста справа, і до урочистості усі роботи не завершаться. Також поруч з храмом розпочали зведення Будинку паломника, де гості зможуть зупинитися, переночувати і не поспішати, а мати час на молитву.

Хто такий Святий Антоній з Падуї?

Святий Антоній помер у 36 років. Менше ніж через рік після смерті йoгo зарахували до лику святих. Упродовж усього життя святого супроводжували часті недуги. Незважаючи на це, він багато подорожував, виголошуючи проповіді у різних містах і країнах світу. Й сьогодні до Святого Антонія найчастіше звертаються у хворобах та просять покровительства у подорожах. «Якось одна жінка, яка приїхала до Городка з Тернопільщини, розповіла, що кілька років тому у неї була невиліковна хвороба суглобів, — розповідає отець Віктор. – Люди порадили приїхати до Городка, помолитися Святому Антонію.

Після поїздки вона швидко одужала, тепер може вільно ходити. Відтоді жінка приїжджає сюди щороку. Запам’ятався мені й інший випадок. Сталося це взимку, тоді намело великі кучугури снігу. На сьому годину ранку на Службу Божу до храму прийшов чоловік. Я одразу зрозумів, що це — не наш парафіянин. Підійшов до нього, запитую, звідки він. Чоловік каже, що прийшов здалеку, за тридцять кілометрів. Усю ніч йшов пішки. Це вже друге його особисте паломництво до Святого Антонія. таке його особливе паломництво. Рік тому він приходив просити у Святого про зцілення для брата, який працював на будівництві, впав і пошкодив хребет. Лікарі не давали надії на те, що брат стане на ноги. Але через заступництво Святого Антонія сталося диво, і тепер хворий одужав і знову може працювати. Цього року чоловік прийшов просити про здоров’я свого племінника. І таких прикладів чимало». Як підкреслює отець Віктор, ці дива – не якісь забобони чи чари, а справа віри у Бога. Про заступництво Святого Антонія треба просити з чистою душею і великою вірою у Бога.

Ікону зберегли звичайні городоччани

Відома ікона більше 400 років. Спершу вона зберігалася у монастирі францисканців у Кам’янці-Подільському. Однак 1787 року на території францисканського монастиря розпочали зведення фортифікаційних споруд.
Тому монастир перевели до Городка. Переїжджаючи, францисканці забрали з собою ікону Святого Антонія, яку помістили у місцевому костелі Святої Анни, збудованому ще в 1496 році та відбудованого у 1732. Відтоді Святий Антоній став покровителем Городка. Після будівництва у місті нового храму - єпископа та мученика Святого Станіслава - образ Святого Антонія перенесли туди, де він залишався аж до знищення костелу радянською владою у 1935 році. Але ікону вдалося врятувати. Зображення Святого Антонія з дитятком на руках церковний сторож вирізав з рами, обвинув його навколо тіла й виніс з костелу. Є відомості, що до війни образ переховувала Кася Кисилівська, яка опікувалася цвинтарною капличкою. Розповідають, що одного разу в містечку сталася велика пожежа. Згоріло чимало будинків, однак, той, де зберігалася чудотворна ікона, вцілів, хоч все навколо знищив вогонь. Тож чудотворні ікони не гинуть...

У вісімдесятих роках минулого століття, завдячуючи тодішньому настоятелю парафії нині покійному отцю Владиславу Ванагсу, на місці каплиці збудували храм - перший католицький храм за часів комуністичної влади в Україні. Образ Святого Антонія переселився туди. Й відтоді ікона служить людям. У 2007 році її відновили реставратори з Польщі. А 13 червня усіх запрошують до Городка - помолитися перед чудотворною іконою та попросити у Святого Антонія про заступництво та благодаті.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую