ye-logo.v1.2

Коли вперше замайорів синьо-жовтий прапор над Хмельницьким?

Історія 9968

«Щоб пам'ятали»: сайт «Є» зібрав історії учасників подій 1989-1991 років, які розповідають про те, як у нас, попри заборону комуністів, з’явився нинішній Державний прапор.

23 серпня 2018 року Україна відзначає День прапора. Раніше, до 1991 року, в УРСР був червоно-синій прапор.
Як згадує співзасновник Хмельницької крайової організації НРУ Віктор Кліщ: «Так сталося, що 23 серпня 1989 року синьо-жовтий прапор вже вдруге майорів у нас над Хмельницьким. Це Василь Рибак повісив на 16-поверхівці. Там, де зараз ЦНАП».

Над Хмельницькою міською радою прапор вивісили дещо пізніше. Як пригадує співзасновник організації Народного Руху України за перебудову Лев Бірюк: «Десь 29 серпня після ГКЧП, на позачерговій сесії підняли питання, що треба вивішувати прапор. Для того, щоб узгодити серед комуністів, бо їх була все одно більшість в міській раді, Михайло Чекман сказав, що давайте ми підготуємо це питання, приймемо офіційно і тоді зберемо півміста і повісимо прапор там. Але наші рухівці вже чекали на площі рішення, а його не було. І рухівські депутати розвернулися та покинули сесію, а нас тоді було 12 депутатів, і пішли до виконкому міської ради через площу. І двоє чоловік залізли нагору, зняли червоно-синій прапор і повісили синьо-жовтий».

Більше спогадів про появу синьо-жовтого прапора не лише в Хмельницькому від Кузьми Матвіюка, Лева Бірюка, Віктора Кліща, Анатолія Ткачука, Іван Козара, Юрія Ганущака дивіться у відео сайту «Є». Якщо ж ви також хочете поділитися цими історичними спогадами, надсилайте їх до редакції (разом із контактною інформацією), або ділитися у коментарях під цим матеріалом.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую