ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Вийде книга «Красилівщина в особах»

Історія 4008
Фото: СВ-Клуб

Впродовж більше десятка років її автори – відомий подільський краєзнавець, директор Кузьминської загальноосвітньої школи Олександр Байдич і методист районного будинку творчості дітей та юнацтва Віталій Лавринчук – збирають й узагальнюють матеріали про відомих людей, чиї долі тією чи іншою мірою пов’

 Про це наша розмова з Віталієм Лавринчуком.
– Коли говорять про Красилівський район, здебільшого згадують лише про одного з фундаторів вітчизняної педіатрії, всесвітньовідомого лікаря Степана Хотовицького, воїна-поета Володимира Булаєнка і останнім часом – футболіста Сергія Ковальця. Але ж з нашим краєм пов’язана доля багатьох десятків людей, чиї імена відомі не тільки на Хмельниччині, а й далеко за межами України! Загалом, до видання увійдуть розповіді більше, ніж про дві з половиною сотні чоловік.
– Звідки черпаєте матеріали?
– Насамперед, це архіви. Першу спробу донести до земляків інформацію про відомих людей нашого краю зробив Олександр Байдич либонь років з десять тому в історичній книзі «Красилівщина... Крізь плин віків».
 Широко використовуємо також всесвітню мережу Інтернет, співпрацюємо з науковцями Київського національного, Вінницького, Кам’янець-Подільського педагогічних університетів та інших навчальних закладів і обласними організаціями. Велику допомогу надають педагоги шкіл району, просто знайомі люди і самі герої майбутньої книги, які підказують нам нові, невідомі дотепер імена.
 Наприклад, навіть місцеві краєзнавці не знали, що доктор технічних наук, лауреат Державної премії України Леонід Кравчук – родом з Красилова. Адже його батьки майже одразу після народження сина переїхали в Кременець Тернопільської області. Те ж саме можна сказати й про прокурора Військово-Морських Сил України Няньчура.
Протягом тривалого часу вважалося, що тільки троє красилівчан удостоєні високого звання заслуженого вчителя. А насправді їх близько десяти. У ході досліджень вдалося зібрати досить цікаву інформацію про братів Шинкаруків, Борис Шинкарук закінчив Красилівську середню школу №1 і працював у редакції районної газети. Згодом йому було присвоєно почесне звання заслуженого журналіста України. Нині він – секретар Спілки журналістів України. А Володимир Шинкарук – відомий в Україні бард – автор і виконавець власних пісень, ведучий концертних програм, лауреат багатьох конкурсів, письменник, професор філології.
У біографічних даних про знаного українського письменника Натана Рибака можна прочитати, що в тридцятих роках минулого століття він мешкав у Шепетівці. Але лише зрідка згадується, що у 1928 році працював старшим лаборантом Красилівської цукроварні. Досить цікавим було спілкування із заслуженим винахідником Білорусі Наумом Гімельфарбом, який зараз живе у США. Він не тільки автор більше 50 винаходів, а й написав п’ять історико-публіцистичних книг, майже половина матеріалів в яких – це розповіді про Красилів. Можливо, хто з читачів має якість відомості про інших вихідців з Красилівського району. Ми будемо раді будь-якій інформації. Чекаємо ваших дзвінків за номером 067-368-53-75.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую