ye-logo.v1.2
17 Липня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 3 січня

Юна МІТРАШКО Історія 1253
3 січня на південно-західній околиці Хмельницького почав роботу радіотехнічний завод
3 січня на південно-західній околиці Хмельницького почав роботу радіотехнічний завод. Фото: wikimapia.org

Індустріальний розвиток та об'єднання літераторів.

Сьогодні, 3 січня, річницю з дня заснування святкують державне підприємство "Новатор" та Хмельницька міська літературна спілка "Поділля".

Рівно 53 роки тому свою роботу розпочав Хмельницький радіотехнічний завод, нині державне підприємство «Новатор», яке входить у перелік підприємств, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки України.

В 1966 році, 3 січня на південно-західній околиці Хмельницького почав роботу радіотехнічний завод – підприємство військово-промислового комплексу, яке було найбільшим підприємством міста. Тоді це була велика подія. Підприємство на якому було створено понад сім тисяч робочих місць дало можливість для стрімкого розвитку міста та розвитку інфраструктури. Тисячі молодих фахівців мали роботу, а тому влаштовували й особисте життя. Це у свою чергу сприяло будівництву - на колишніх пустирях виросли багатоповерхові житлові будинки, дитячі садочки, школи та магазини.

Протягом усієї діяльності заводу, як складової частини виробничого комплексу СРСР, його база використовувалась як експериментальна - для обробки найновіших видів радіоелектронної та радіолокаційної техніки. Деякі вироби виготовлялись в єдиному екземплярі або невеликими серіями. Тому виникла потреба готувати спеціалістів високої кваліфікації, здатних за короткий час освоїти виробництво нових видів самої сучасної продукції.

Наприкінці 80-х років минулого століття через спад обсягів спецзамовлень на оборонну продукцію на підприємстві було відпрацьовано програму "Конверсія", яка передбачала освоєння низки радіотехнічних виробів невійськового призначення. Зокрема, для цивільної авіації, а також побутових, енергоощадний, лікувальних та діагностичних приладів.

У 1993 році, 3 січня, на установчих зборах літераторів міста була створена, а 25 червня зареєстрована в міськвиконкомі організація літераторів – Хмельницька міська літературна спілка "Поділля". До організації тоді увійшло 20 літераторів.

Ініціатором створення та першим головою спілки “Поділля” став відомий поет Микола Коваль. Нині ж спілку очолює поет, лауреат премії імені Богдана Хмельницького - Володимир Олійник.

Визначною спільною працею колективу спілки став випуск першого в історії Подільського краю художньо-літературного альманаху "Творче Поділля". Він виходив у 1995 - 1998 роках.

Першою об'ємною сумісною працею 18-ти авторів Поділля стало видання історико-краєзнавчої збірки статей, свідчень та документів "Великий Терор на Хмельниччині".

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео