ye-logo.v1.2
20 Липня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 8 січня

Юна МІТРАШКО Історія 919
Так виглядає сучасний центр Полонного
Так виглядає сучасний центр Полонного. Фото: з архіву

"Перший" цукор та визволення від окупантів.

Цей день в історії став визначним для мешканців Полонного та Кам’янець-Подільського.

Місто Полонне було визволене від загарбників 8 січня 1944 року військами 60-ї армії. Першими увійшли до Полонного бійці 322-ї стрілецької дивізії 15-го стрілецького армійського корпусу. Відступаючи, німецько-фашистські загарбники завдали Полонному великих руйнувань. Ворог повністю знищив центральну частину міста. Зазнали великих руйнувань фарфоровий завод, млин, залізнична станція, пограбовано приміські колгоспи. Гітлерівці спалили 1747 житлових будинків, зруйнували всі школи і клуби. Навіть за неповними даними окупанти розстріляли, повісили і замучили понад 8 тисяч жителів Полонного і району, серед них багато жінок і дітей.

У 1961 році, 8 січня на Кам’янець-Подільському цукровому заводі вироблено першу продукцію. Будівництво Кам'янець-Подільського цукрового заводу було оголошене народним будівництвом і розпочато в 1959 році, а вже восени 1961 завод випустив першу продукцію.Завод обладнали новою технікою і що доби він переробляв 25 тисяч центнерів сировини.

В цей день у 1999 році Єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Антоній Махота здійснив рукопокладення у сан священика Української православної церкви Київського патріархату Дмитра Бельзецького. Після цього отець Дмитро став настоятелем храму Святого Апостола Андрія Первозванного в Кам’янці-Подільському. Одночасно він працював журналістом: у 1996—2003 роках був заступником головного редактора газети «Фортеця», 2003 року став головним редактором газети «Народовладдя».

 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

  Так  Ні, дякую