ye-logo.v1.2
15 Жовтня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 12 лютого

Юна МІТРАШКО Історія 653
Головний корпус  Кам'янець-Подільського університету в 1918-1920 роках
Головний корпус Кам'янець-Подільського університету в 1918-1920 роках. Фото: wikiwand.com

Від давнини до сьогодення про людей та події.

У 1920 році року преса повідомила, що в Кам’янець-Подільському державному українському університеті збудовано обсерваторну вежу. В ній проводитимуться практичні вправи для студентів. В обсерваторії розмістили 150-кратний телескоп. Втілив цю справу у життя астроном-наглядач університету Олександр Аленич.

Краєзнавець Олег Будзей писав що, розпочалося створення астрономічної обсерваторії восени 1919 року. Справа виявилася нелегкою. Як писав очевидець тих подій, «не буде перебільшенням сказати, що тільки уперта завзятість астронома-наглядача Олександра Аленича поборола стихійні труднощі та перешкоди». 12 лютого 1920 року преса повідомила, що в університеті збудовано невелику обсерваторну вежу. Телескоп, розміщений в обсерваторії, належав самому Олександрові Андріановичу. Заради справи він не пошкодував придбаних за власні кошти приладів, якими користувалася не тільки студентська молодь, а й чимало охочих кам’янчан-романтиків.

12 лютого 1935 року - дата виходу першого номера газети «Красилівський вісник» – видання Красилівської райради та Райдержадміністрації. З часу створення часопис мав різні назви: «Сталінським шляхом», «Сталінський прапор», «За комунізм», «Зоря комунізму», «Красилівський вісник».

12 лютого 2015 року в АТО загинув хмельничанин Володимир Панчук — сержант резерву Міністерства внутрішніх справ України. Доброволець з початку бойових дій на сході України, командир міномета, 2-й батальйон спеціального призначення НГУ «Донбас», позивний «Араб».
БМП, в якому був Володимир, потрапила в засідку терористів, вояки зайняли оборону та довго стримували противника, запобігши потраплянню в кільце та нападу на військову колону.
19 лютого бійці «Донбасу» обміняли одного полоненого терориста на тіла загиблих «Кемела» і «Араба» та тіло одного військовика ЗСУ.

На фасаді СЗОШ №12 відкрили меморіальну дошку загиблому Герою російсько-української війни Володимиру Панчуку. Фото: memorybook.org.ua

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую