Гаряча тема:
- Війна
Цей день в історії Хмельниччини: 3 березня
Окупація Криму та сумні новини зі столичного Майдану.
3 березня 2014 року попри робочий день тисячі жителів Хмельницького вийшли на головну площу міста. Їх об’єднала єдина мета — осудити військову інтервенцію Росії та підтримати кримчан і українських солдат у Криму.
Зокрема, не залишилися осторонь і національні меншини обласного центру та навіть етнічні росіяни засудили введення російських військ у Крим.
Підтримку українському народу висловили священнослужителі усіх конфесій Хмельницького, а дехто — заявив про готовність поповнити лави Збройних Сил України.
Підписатися на канал "Є" в Youtube
Також у 2014-у в цей день надійшла сумна звістка — 3 березня в лікарні після смертельного поранення помер хмельничанин Артем Мазур. Юнак отримав важке поранення 18 лютого у Маріїнському парку в Києві.
На початку Революції Гідності Артем поїхав у столицю й охороняв там інформаційний намет. Був у козацькій сотні самооборони. Артем завжди боровся за справедливість, був активним і під час Помаранчевої революції.
Артем Мазур під час Революції Гідності. Фото: з його сторінок у соцмережах
А ось 3 березня 1920 року в селі Михля Зяславського повіту (нині Ізяславського району — авт.) народився український поет Герась Соколенко (справжнє ім’я — Герасим Іванович Шмигельський).
Після завершення навчання, продовжив працювати у рідному селі. А у 1941 році у Заславі спільно з Харитоном Довгалюком і Миколою Болкуном долучається до створення і діяльності Організації Українських Націоналістів. Там же стає дописувачем газети «Заславський вісник». Із зими 1942 року працює в газеті «Нова Шепетівщина».
У березні 1943 року Герася Соколенка нацисти арештовують за причетність до українського підпілля. Після чотирьох місяців в’язниці його переводять у Німеччину на примусові роботи, з часом він тікає до Зяслава, де його арештовують вдруге й відправляють на глиняні копальні у Польщі. А під час наступу радянської армії він долучився до рядів 125-ї стрілецької дивізії. Герась Соколенко загинув від ран 20 лютого 1945 року. На його честь названо одну з вулиць Ізяслава.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: