ye-logo.v1.2

Цей день в історії Хмельниччини: 14 березня

Історія 4091
Виступ відбувся перед пам
Виступ відбувся перед пам'ятником Богдану Хмельницькому. Фото: з архіву редакції

Візит короля, перший потяг, історичний дрес-код і не тільки...

Минулого року 14 березня хмельницькі спецпризначенці влаштували флешмоб на залізничному вокзалі біля пам’ятника Богдану Хмельницькому. Військовий оркестр 8 окремого полку спеціального призначення виконав перед хмельничанами кілька композицій, які звучали минулого року на військовому параді до Дня Незалежності України. Флешмоб хмельницькі спецпризначенці влаштували в рамках всеукраїнської акції до Дня добровольця. Така ж акція пройшла у ще у десяти обласних центрах України: Києві, Вінниці, Житомирі, Дніпрі, Миколаєві, Львові, Одесі, Рівному, Харкові та Чернігові.

У 1787 році 14 березня в містечку Ляхівців (нині – Білогір’я) княгиня Франциска, вдова князя Йосипа Яблоновського, разом з сином своїм Миколою-Августом, приймала польського короля Станіслава-Августа Понятовського, який їхав в Канів для побачення з імператрицею Катериною Великою.

14 березня 1838 року Подільський губернатор заборонив чиновникам і канцелярським служителям ходити по вулицях у мужичих опанчах і сіряках. Сіряком у народі називали чоловічий верхній одяг, який носився зверху по сорочці. На Поділлі сіряки були прикрашені червоними шнурками. А опанчею називали широкий, довгий безрукавний плащ з товстого цупкого сукна.

Проскурівський вокзал 1918 рік. Фото: khm.gov.ua

14 березня 1914 року на станцію Кам’янець-Подільський прибув перший потяг. Пряма залізнична лінія з’єднала місто з Проскуровом. Одночасно почалися роботи з продовження залізничної лінії від Шепетівки до Коростеня, а також прокладання шляху з Ярмолинець до Гусятина (ці магістралі стали до ладу в 1916 році. В газеті «Подолія» №33 від 16 березня 1914 року про цю подію писали так: «В п’ятницю, 14 березня, на станцію Кам'янець прибув перший паротяг з пасажирськими вагонами. В потязі приїхали інженери-будівельники. Поки роботи на залізничному шляху тривають - проводиться баластування, яке закінчать до травня».

14 березня 2016 року у зоні АТО загинув 28-річний камянчанин Андрій Кухар. Трагедія сталась поблизу села Покровське під час виконання бойового завдання. У Кам'янці-Подільському провести в останню дорогу бійця прийшли колеги, бойові побратими, друзі, рідні. Тоді тіло загиблого пронесли містом до частини, де він служив. Поховали бійця наступного дня, 18 брезеня, у селі Кугаївці.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую