ye-logo.v1.2
25 Серпня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 15 березня

Юна МІТРАШКО Історія 1451
У 2014 році ланцюг єдності зібрав понад чотири сотні педагогів
У 2014 році ланцюг єдності зібрав понад чотири сотні педагогів. Фото: з архіву

Проскурів обласний, програма розвитку «Кам’янця» та ланцюг миру.

15 березня 2014 року хмельницькі педагоги «пов’язали» ланцюгами миру усі під’їзди до міста. Всіх, хто в’їжджав у Хмельницький, чи виїжджав із нього зустрічали жовто-блакитні прапори, стрічки та плакати з написами «Україно, єднаймося!». Так сотні педагогів з різних шкіл міста, району та області, об’єдналися у живий ланцюг дружби і єдності заради спокою і миру на планеті. Загалом акція зібрала понад чотири сотні педагогів і тривала до двох годин.

Цього дня у 1999 році Кабінет міністрів України затвердив Комплексну програму розвитку Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець». Метою програми було збереження історико-архітектурного середовища заповідника. І також визначене фінансування програми з обласного бюджету та позабюджетних коштів, зокрема у 1999 році 2211 тисяч гривень, у 2000 році - 2548 тисяч гривень, у 2001 році - 2585 тисяч, у 2002 - 2005 роках - 5525 тисяч гривень. Після затвердження за поданням Держбуду України Замковий міст включено до списку 100 пам'яток світу, яким загрожує руйнація і опікується ним міжнародний фонд в Нью-Йорку. За рахунок коштів Держбуду України Київський інститут НДІТАМ опрацював «Перспективну програму консерваційних і реставраційних робіт по комплексу Старого і Нового замків» на 11 років.

15 березня 1941 року центр області було перенесено з Кам’янця-Подільського до Проскурова. На підставі постанови Раднаркому СРСР, ЦК ВКП(б), Раднаркому УРСР та ЦК КП(б)У. Таким чином, протягом березня-квітня 1941 року до нового обласного центру переїхали всі обласні державні і партійні установи. Проте, до початку війни не встигли перебратись деякі обласні установи і заклади, як наприклад театр, бібліотека та інші. До речі, Проскурів міг би стати обласним ще у 1937 році, як такий, що розташований на перетині залізничних та шосейних шляхів i має центральне географічне положення в регiонi. Але, виявилось, що у місті фактично не було адміністративних будинків та не відповідала статусу адміністративного центру забудова та благоустрій міста. Тому вже у 1941 році після отримання статусу обласного центру, виконком Проскурівської міської ради, видав 14 квітня 1941 року постанову №1: «Про утримання в санітарному та впорядкованому стані вулиць, майданів і садиб міста». Постанова набувала чинності з дня оголошення, а винних за її порушення передбачалось карати штрафом до 100 карбованців або примусовою працею до одного місяця.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

  Так  Ні, дякую