ye-logo.v1.2

Цей день в історії Хмельниччини: 22 березня

Історія 2181
Іван Огієнко став першим ректором Кам\'янець-Подільського державного українського університету
Іван Огієнко став першим ректором Кам'янець-Подільського державного українського університету. Фото: uk.wikipedia.org

Шлях до заснування університету та початок будівництва Палацу спорту.

22 березня 1918 року Іван Огієнко вперше прибув у Кам’янець-Подільський у справах заснування у цьому місті вищого навчального закладу. Невдовзі він став першим ректором Кам’янець-Подільського державного українського університету.

Разом з Іваном Огієнком Кам’янець-Подільський прибула столична делегація. Київських гостей зустріли представники міської думи й управи. Відбулося спільне засідання, на якому вони домовилися про відкриття в місті університету. Вони вирішили, що в адміністративному центрі Поділля слід відкривати не філію російського університету, а окремий університет класичного типу з українською мовою викладання. У його структурі намітили філологічний, природничий з помологічним відділом і торговельно-технічний факультети.

Цього дня у 2014 році у Державний архів Хмельницької області відкрили Стелу пам’яті Героїв Небесної Сотні. У ній працівники закладу згадали українців, які ціною власного життя змінили хід історії країни. На другому поверсі архіву розмістили великий стенд з фотографіями та короткими відомостями про загиблих патріотів.

Торік 22 березня у Хмельницькому на вулиці Прибузькій було закладено перший міні-блок майбутнього Палацу спорту. До цього земельні роботи на будівельному майданчику вже тривали кілька місяців, але саме з цього дня фактично стартувало зведення самого спортивного об’єкту.

Його будівництво триває й досі за спільні кошти державного на міського бюджету. Під час закладення першого каменю прогнозувалося, що об’єкт здадуть в експлуатацію до кінця 2020 року. Втім, наразі міська влада називає 2021 рік датою завершення будівництва.

Заплановано, що Палац спорту буде пристосований не лише для проведення спортивних змагань, а й культурних подій та масштабних форумів. У ньому запроєктовано 2 тисячі 500 глядацьких місць з можливим розширенням до трьох тисяч. Його зал буде висотою 15 метрів й завширшки — 54 метри. 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую