ye-logo.v1.2

Цей день в історії Хмельниччини: 6 квітня

Історія 3833
Якими були події цього дня в історії Хмельниччини
Якими були події цього дня в історії Хмельниччини. Фото: vesti.dp.ua

Козацька люстрація, вибух та два місяці радянської влади.

6 квітня 1919 року після тривалих боїв війська УНР вимушені були відступити з Поділля. червоноармійські частини 2-ї Української радянської дивізії зайняли Проскурів. В місті була встановлена радянська влада рівно на два місяці. За цей час більшовики організували комітети, провели з'їзд селян повіту (прибуло 368 делегатів), на якому обрали Ради, за складом винятково більшовицькі, провели перереєстрацію міської організації Комуністичної партії (дійсних членів виявилася всього 21), організували «всенародне» святкування 1 травня та націоналізували єдину працюючу друкарню. Провели роботу і з «буржуазією» — 9 квітня вийшла постанова Ревкому: «У зв'язку з важким фінансовим станом на міську буржуазію накласти податок в 10 мільйонів рублів». Та вже 6 червня 1919 року місто знову повернулося до УНР.

6 квітня 1990 року сесія Хмельницької обласної ради наклала мораторій на будівництво Хмельницької атомної електростанції. В Цьоиу ж році Верховна Рада України наклала мораторій на будівництво нових атомних електростанцій. Це було пов’язано з наслідками аварії на ЧАЕС. Відомо, що другий і третій енергоблоки ХАЕС на той момент були готові на 75%, четвертий – на 28%.Будівництво залишалося замороженим протягом трьох років – до 1993-го, коли парламент скасував свій мораторій. У 2005-му, коли, нарешті, був добудований другий енергоблок Хмельницької АЕС, Кабінет міністрів ухвалив розпорядження щодо продовження робіт на третьому і четвертому енергоблоках.

Монтаж купола одного з енергоблоків ХАЕС. Фото: xaec.org.ua

У цей день, 6 квітня, 1994 року у пресі з'явилась інформація що у Шепетівці біля новозбудованого багатоквартирного житлового будинку на вулиці Шешукова пролунав вибух. Кореспонденти видання «Шепетівський вісник» того дня писали що здетонував фугас. Як виявилося, цю вибухівка «приїхала» разом із землею, призначеною для благоустрою території навколо будинку. Внаслідок того трагічного випадку загинуло четверо дітей, ще четверо дітей постраждало.

У 2004 році цього дня у Кам'янці-Подільському відкрили меморіальну дошку професору Івану Мальченку. На будинку № 7 по вулиці Сіцінського з боку вулиці Лесі Українки де мешкав Іван Іванович. «У цьому будинку в 1966-2002 роках мешкав заслужений працівник сільського господарства України, професор Подільського державного аграрно-технічного університету Іван Іванович Мальченко».

Цього дня у 2014 у Хмельницькому козацька громада створила свій люстраційний комітет. Козаки заявили про це 6 квітня, під час Народного віча на майдані Незалежності. У повідомленні про створення комітету прописані вимоги до кандидатів: не бути посадовою особою органів влади та організацій, що підлягають люстрації, або депутатом будь-якого рівня на даний час; не бути працівником судових або правоохоронних органів; не мати судимості; не бути причетним до жодних корупційних справ (використання службового становища, хабарництво, відмивання коштів та інше); стиль життя повинен відповідати офіційним доходам; мати вищу освіту; користуватися суспільним авторитетом та довірою в громаді. 

Сайт «Є» у 2019 році 6 квітня писав про те, що до 100-річчя Кам’янець-Подільського національного університету Національний банк України виготовить пам’ятну монету «100 років Кам’янець-Подільському національному університету імені Івана Огієнка», а публічне акціонерне товариство «Укрпошта» – конверт «100 років від часу заснування Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка».

До 100-річчя Кам’янець-Подільського національного університету випустили пам’ятну монету. Фото: meridian.kpnu.edu.ua

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую