ye-logo.v1.2

Цей день в історії Хмельниччини: 20 травня

Історія 2095
Нині нащадки мазурів стали основою католицького населення Хмельницького й досі частково зберегли особливу мову, яка поєднала у собі польську та українську
Нині нащадки мазурів стали основою католицького населення Хмельницького й досі частково зберегли особливу мову, яка поєднала у собі польську та українську. Фото: архівне надане Романом Гурницьким

Від давнини до сьогодення про людей та події.

В 2019 році 20 травня сайт «Є» писав про те, що в Хмельницькому досліджуватимуть історію українських мазур. За основу взяли життя мазурів Гречан. Почали збирати старовинні фотографії, документи та родинні перекази, які розказують історію українських мазурів. За цю справу взялися представники спортивно-культурного центру «Плоскирів», якій діє у мікрорайоні Гречани. Досліджують події минулого в рамках проекту «Слідами українських Мазур. Мить, що залишиться в пам’яті», на реалізацію якого комунальна установа отримала фінансування Українського культурного фонду.

20 травня 1994 року у Варшаві на нараді європейського відділу міжнародної ради ICOMOS було запропоновано Старе місто, що в Кам’янці-Подільському включити до Реєстру пам'яток світової культурної спадщини. Пізніше до попереднього списку претендентів його внесли як Культурний ландшафт каньйону у Кам’янці-Подільському. Зазначають, що каньйон, що оточує історичний центр Кам’янця-Подільського, є унікальним. Адже тут гармонійно поєднуються природні та культурні пам’ятки. Однак питання з включенням його до Реєстру пам'яток світової культурної спадщини поки не реалізоване.

Каньйон, що оточує історичний центр Кам’янця-Подільського, є унікальним, адже тут гармонійно поєднуються природні та культурні пам’ятки. Фото: ukrainaincognita.com

20 травня 1998 року у Хмельницькому в мікрорайоні Гречани був створений Центр національного виховання учнівської молоді. Його створили з метою створення умов для розвитку культури в мікрорайоні Гречани та підпорядкували міському відділу культури. Головним завданням Центру відповідно до його призначення є створення умов для всебічного гармонійного розвитку учнівської молоді, як особистостей. ЦНВУМ проводить роботу з учнями, студентами, в основному віком від 5 до 25 років.

20 травня 2011 року на Хмельниччині селяни перестали здавати молоко, оголосивши бойкот підприємцям. Акція виявилась масштабною і не очікуваною для підприємців. У Теофіпольському районі її підтримало понад 20 сіл, на Полонщині – сім, 16 сіл у Красилівському районі та більш ніж половина населених пунктів у Чемеровецькому районі. Загалом бойкот підтримали села всіх районів області.

Цього дня у 2014 році стелу на в'їзді до Кам'янець-Подільського та Віньковець активісти розфарбували у національні кольори.

Стели на в'їзді до міст розфарбували у національні кольори. Фото: з архіву.

У 2018 році 20 травня у Хмельницькому відбулася багатотисячна хода на захист життя та сім’ї. Так її учасники хотіли привернути увагу громадськості та влади до сім'ї як найважливішої інституції суспільства. В акції взяло участь близько п’яти тисяч людей.

 У 2018 році 20 травня у Хмельницькому відбулася багатотисячна хода на захист життя та сім’ї. Фото: з архіву.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую