ye-logo.v1.2
13 Листопада, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 26 травня

Юна МІТРАШКО Історія 1513
26 травня 2012 року хмельницькі екологи вирішили перейменувати річку Південний Буг
26 травня 2012 року хмельницькі екологи вирішили перейменувати річку Південний Буг. Фото: promir.info

Від давнини до сьогодення про людей та події.

В архівних джерелах зберігається чимало інформації про перебіг політичних подій на Поділлі під час Першої світової війни 1914–1918 років. Поділля стало тереном бойових дій армій країн Антанти і Четверного Союзу. Постійне перебування іноземних військ на території краю впливало на життя людей, а особливо нацменшин. Про це свідчать і події, які згідно з джерелами стались саме 26 травня. У 1918 році начальник Ямпільської повітової міліції доводив до Подільського губернського старости, що 26 травня австро-угорці розстріляли селян за пограбування цукру. А у Деражні австрійський комендант заборонив начальнику державної варти 3-ї дільниці Летичівського повіту Шереметі заарештувати отця Яворовича, який, на думку останнього, виголосив під час храмового свята антидержавну промову.

У 2012 році цього дня на Хмельниччині обласна влада ввела податок на лісові ягоди і гриби. На сесії Хмельницької обласної ради депутати затвердили рішення «Про встановлення ставок збору за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення». Згідно з цим документом, жителі краю мають платити за зібрані дари лісів. За кілограм зібраних суниць, чорниць, журавлини, обліпихи і брусниці потрібно сплатити в місцевий бюджет від 0,15 до 0,45 гривні за кілограм ягід. Також депутати визначили податкові ставки для грибів та лісових горіхів.

Також 26 травня 2012 року хмельницькі екологи вирішили перейменувати річку Південний Буг, сподіваючись, що їх підтримає громадськість та місцева влада. За словами ініціаторів Бугом річка стала через звичайну неуважність. Зміна історичної назви річки Бог на Південний Буг сталася 1814 року. Тоді російський геолог Володимир Ласкарев, котрий досліджував територію Правобережної України, звернув увагу на існування двох річок з однаковою назвою - Буг. Хоча насправді західну річку називали Буг, а південну - Бог. Але чомусь вони російському вченому видалися однаковими. От тоді й було прийнято рішення перейменувати річки у Західний Буг та Південний Буг. Про це свідчать записи в архівних документах.

26 травня 2013 року член фракції Партії регіонів у Верховній Раді Сергій Гриневецький задумав змінити адміністративно-територіальний поділ України. Зокрема Хмельниччина, за цим поділом, мала стати центром Подільського краю об'єднавшись з Вінницькою та Тернопільською областями.

Минулого року 26 травня в обласному центрі пройшов перший забіг "Хмельницький City Run- 2018". Участь у ньому взяли понад 700 учасників на дистанціях 1, 3, 6 та 9 кілометрів.


Переможцем на дистанції 9 кілометрів став Вадим Рогозовський. Фото: з архіву 26 травня 2018 рік.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую