ye-logo.v1.2

Цей день в історії Хмельниччини: 6 червня

Історія 3285
Минулого року в Кам
Минулого року в Кам'янці від сильної зливи були затоплені будинки та зруйновані вулиці. Фото: з Фейсбуку

Від давнини до сьогодення про людей та події.

6 червня минулого року в Кам’янці-Подільському другий день підряд вирувала негода. Потужна злива наробила чимало: постраждав центральний ринок та дорожнє покриття на трьох вулицях. Була загроза підтоплення багатьох будинків, що розташовані в каньйоні.Напередодні, 5-го червня, за одну годину в місті випала 10-ти денна норма опадів. Були затоплені вулиці та двори. Автівки вимушені були «перепливати» перехрестя.

6 червня 1894 року міністр внутрішніх справ затвердив статут славутського гідропатичного закладу. Таким чином, в Славуті почало діяти два медичних заклади: кумисолікувальний та водолікувальний, які не залежали один від одного, мали власні статути, інтернати, кухні та прислугу. Про особливості Славутських лікувальних закладів в той період можна дізнатись зі сторінок періодичних видань того часу.

Кумисо-гідропатичний курорт у Славуті. Фото: photo-lviv.in.ua

В описі лікувального закладу Романа Санґушко йдеться про те, що знаходився він поблизу залізничної станції, що було досить зручно для тих, хто приїздив сюди поправити здоров’я здалеку. Курорт складався з двох спеціальних будівель – водолікувальної та кумисолікувальної. Вони знаходились посеред сосновому гаю над річкою Горинь (нині вулиця Паперника), місцеві мешканці знали цей закритий район як «кумис». В рекламних проспектах санаторію вказували, що основні лікувальні засоби санаторію це - лісний клімат та кумис. Величезні хвойні ліси Славути служать природними інгаляторами, яких неможливо замінити штучними пристроями. А для виробництва кумису у закладі є до ста кобил. Кумис заготовлюється спеціалістом-татарином під постійним наглядом ординаторів закладу і лікарів-асистентів. Станом на 1903 рік у Славутському кумисолікувальному закладі пролікувалося 15800 хворих. Є підстави вважати, що у 1904 році в кумисолікувальному закладі перебувала Леся Українка.

6 червня 1908 року газета «Подолія» отримала відгук від читача про матеріал щодо відкриття у Старій Синяві першого трактиру. Читач писав: «У нас в Старій Синяві відкрили трактир з продажем різного роду напоїв. До сих пір люди пили тільки біля монополії (державна горілчана крамниця) І тільки в певний час, а тепер з відкриттям трактиру справа взагалі пішло інакше. Тепер народ хрещений йде в трактир, благо господар людина дуже привітна, дає горілки скільки завгодно. У трактирі зручно, можна сісти за стіл і пити скільки завгодно і коли завгодно. Невже особи, що дали дозвіл на відкриття трактиру, думають, що вони надали населенню благодіяніе?»

6 червня 1962 року розпочинається історія першого вищого навчального закладу Хмельницького. Так сталось що до 1962 року Хмельницький був єдиним обласним центром України, який не мав жодного вищого навчального закладу. Тому спочатку започаткували факультет, а потім виш. Тож у 1962 році. цього дня ректор Українського поліграфічного інституту ім. Івана Федорова (Львів) Володимир Шпиця, виконуючи розпорядження міністра вищої та середньо-спеціальної освіти УРСР, підписав наказ з організації загальнотехнічного факультету від свого закладу у місті Хмельницькому. З цього документу розпочинається історія розвитку і становлення першого вищого навчального закладу міста.

Спочатку факультет був розміщений у колишньому приміщенні міської друкарні, що розташовувався в старому будинку на розі вулиць Театральної і Грушевського. Потім у 1963 році для потреб факультету передати нещодавно побудований навчальний корпус школи-інтернату по вулиці Фрунзе (нині Кам’янецька), 112. Саме цей триповерховий корпус на околиці міста став першим навчальним корпусом новоствореного навчального закладу. У 1962 році на перший курс загальнотехнічного факультету було зараховано 250 студентів та ще 200 переведено на старші курси з інших вишів. Першим деканом призначили Семена Михайловича Ганжурова.

6 червня 2014 року на міжнародному конкурсі в Сан-Ремо десятирічна дунаївчанка Поліанна Рижак посіла друге місце. Пройшовши всі відбіркові тури в Україні, дівчинка вийшла на сцену театру “Ariston” з піснею “Amazing grace” (“Чудова ласка”), старовинним християнським гімном, якому понад 200 років – і посіла ІІ місце.

6 червня 2018 року у Хмельницькому розпочався Міжнародний фестиваль моновистав «Відлуння». Того року він був ювілейний, фестивалю виповнилось 20 років, і 10 останніх він відбувається у Хмельницькому (до цього «Відлуння» було столичним фестивалем, через брак коштів його мали закрити, але завдяки Володимиру Смотрителю перенесли до нашого міста).

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую