ye-logo.v1.2
16 Грудня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 8 червня

Юна МІТРАШКО Історія 1097
Що про цей день розповідають історичні джерела
Що про цей день розповідають історичні джерела. Фото: freeradio.com.ua

Про події краю, які стали історією.

З 8 червня 1918 року в Проскурові почала роботу тимчасова ревізійна комісія. Вона виявляла порушення та зловживання місцевої влади. До неї входив представник судового відомства, податковий інспектор, два громадські діячі від земського і міського самоврядування та фахівець з юридичних питань. За висновками розслідування комісії у Проскурові, міська дума незаконно завищувала ціни на продукти харчування, квартплату, податки із проведення вистав, концертів. Після таких порушень звільнили заступника голови управи. Загалом місцеве самоврядування у добу гетьманату (квітень-грудень 1918 року) підпорядковувалося департаменту місцевого самоврядування міністерства внутрішніх справ. Окремі його відділи міського та земського господарства займалися керівництвом міста, створення нових міських поселень, затвердження та зміни міських планів, забудови міст, проведення виборів, відкриття та закриття земських зборів, відводу земель для потреб військ, питаннями місцевих дорожніх, залізних та водяних шляхів. В Проскурівському повіті функціонувала система органів місцевого самоврядування до якої входили міська дума й повітові, волосні земські збори (представницькі органи, до яких входила громадськість). Оскільки органи місцевого самоврядування не належали до державних органів влади (підпорядковувалися лише департаменту місцевого самоврядування міністерства внутрішніх справ), а їх представники були обрані ще в 1917 році, то вони не викликали довіри у центральної влади Через це і призначались перевірки. Проблемну ситуацію мали б вирішити вибори, проте гетьману не вдалось їх провести.

У 1966 році у Кам’янці-Подільському в Старому місті на Поштовому узвозі почала працювати швацька фабрика навчально-виробничого підприємства глухих. Вона була розрахована на 70 швацьких місць і працювала у дві зміни. Крім виробництва, на фабриці організували і навчальний процес, оскільки в місті не було кваліфікованих швачок. За перші три роки роботи чисельність працівників збільшилася з 50 до 375 осіб. Кам'янець-Подільське підприємство глухих працює до цього часу.

8 червня 2015 року на Сході загинув Хмельничанин, сержант ЗСУ - Олексій Герега. Чоловік служив у 28-й окремій механізованій бригаді. Загинув поблизу міста Красногорівка (Мар'їнський район Донецька область), в результаті наїзду на протитанкову міну та вибуху військового автомобілю ГАЗ-53, який перевозив боєзапас на позиції українських військ.

Минулого року 8 червня, в обласному центрі презентували нові підземні контейнери. Перший встановили на вулиці Гагаріна, на сміттєвому майданчику, неподалік філармонії.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую