ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Цей день в історії Хмельниччини: 1 липня

Історія 2655
у 2014-му в цей день військові вирушали на Схід
у 2014-му в цей день військові вирушали на Схід. Фото: з архіву

Про події краю, які стали історією.

З 1 липня 1965року в Хмельницькому на базі існуючої школи торгово-кулінарного учнівства створено Хмельницький технікум радянської торгівлі. Підготовка фахівців здійснювалася за денною та заочною формами навчання з трьох спеціальностей - товарознавство і організація торгівлі продовольчими товарами, товарознавство і організація торгівлі промисловими товарами, технологія приготування їжі. Перший прийом здійснювався на базі 8-річної школи в 1965році. Нині це Хмельницький торговельно-економічний коледж Київського національного торговельно-економічного університету.

В Кам'янці-Подільському у великій кількості збереглися надписи на пам'ятниках. Мова їх, залежно від призначення й епохи, до якої вони відносяться, різна: латинська, церковнослов'янська, українська, російська, вірменська, польська. Ці надписи знаходять на оборонних спорудах, церквах і костьолах, житлових будинках, на надгробках. Зокрема, свого часу розбираючи будинок №12 по вулиці Довга, робітники натрапили на балку з надписом «...Площинський з дружиною своєю Агафією року божого 1722 липня 1». Саме знайдення цього надпису спонукало до ретельного дослідження будинку, який згодом реставрували і пристосували під творчі майстерні художників міста.

1 липня 1913 року відбулося відкриття учительської семінарії на кошти Подільського губернського земства. Пізніше на її базі був заснований Кам'янець-Подільський Державний Український Університет на чолі з ректором, професором І. І. Огієнком. 

1 липня 1918 року гетьман Української держави Павло Скоропадський затвердив своїм підписом Закон «Про заснування Кам’янець-Подільського Державного Українського Університету».1 липня 1919 року тут нараховувалося п’ять факультетів: історико-філологічний, фізико-математичний, богословський, сільськогосподарський, правничий.

1 липня 1948 року відкрилась одна з найстаріших бібліотек в Хмельницькому (Нині бібліотека-філія №3). Вона була розташована в приміщені за адресою провулок Шкільний 8, (тепер обласний екологонатуралістичний центр учнівської молоді). У 60-х роках переведена в приміщення по вул. Вокзальна, 59. На початку 80-х років бібліотеку перевели в приміщення на вулицю Вокзальну, 56. У 1994-1995 роках бібліотеку 4 рази переводили в різні непристосовані приміщення. З 1996 року заклад знаходиться за адресою вул. Курчатова, 15/1. В мікрорайоні Гречани це єдина масова бібліотека, яка обслуговує понад 2200 читачів дорослих та дітей. Книжковий фонд бібліотеки складає біля 40 тисяч примірників.

1 липня 2008 року відбулась перша нарада щодо початку підготовчих робіт з добудови енергоблоків №3 і №4 ХАЕС. І вже з серпня щомісячно проводилися виїзні робочі наради під головуванням керівництва НАЕК «Енергоатом» щодо виконання підготовчих заходів цього будівництва.

1 липня 2014-го у Хмельницькому містяни заблокували 19 ракетну бригаду. Рідні та близькі бійців батальйону територіальної оборони не хотіли, аби військові їхали на Схід, бо запевняли, що вони неукомплектовані касками та бронежелетеми. Тоді керівництво батальйону дало команду вийти з автобусів та маршем йти до місця посадки ешелону.

1 липня 2014 року в місті Слов'янськ на Донеччині загинув наш земляк - шепетівчанин Ярослав Давидов. Він служив у 80-й окремій десантно-штурмовій бригаді. Загинув від снайперського пострілу під час виконання бойового завдання на блокпосту біля. Нагороджений орденом "За мужність" III ступеня (посмертно) Указом Президента України від 2 серпня 2014 року за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України. Нагороджений медаллю ВГО "Країна" "За визволення Слов'янська" (посмертно).
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую