ye-logo.v1.2

Історію залізниці і майже двадцяти сіл видали до ювілею селища на Хмельниччині

Історія 2047
Книги видали до 105 літнього ювілею селища Дунаївці.
Книги видали до 105 літнього ювілею селища Дунаївці.. Фото: автора

У Дунаєвецькій селищній громаді святкували 105 річний ювілей.

До цієї дати провели Всеукраїнську науково-краєзнавчу конференцію «Селище Дунаївці в сузір’ї територіальних громад: минуле і сьогодення». Під час конференції презентували дві книги: «Селище Дунаївці в сузір’ї громад» та «Дунаєвеччина очима дослідників, учасників і свідків історичних подій». 

Авторами книги «Селище Дунаївці в сузір’ї громад» є краєзнавець Віктор Прокопчук та начальника архівного відділу Дунаєвецької районної державної адміністрації Аксинія Камінська. Вони разом для написання книги зібрати та опрацювали велику кількість матеріалу. Збірник став науково краєзнавчим дослідженням в якому чітко визначилися часові та географічні межі дослідження.

«У презентованій книзі «Селище Дунаївці в сузір’ї громад» зібрані історії кожного із 18 населених пунктів, які ввійшли в Дунаєвецьку селищну об’єднану територіальну громаду, центром якої є селище Дунаївці, як адміністративному центру громади, а також  біографії видатних та просто хороших людей – земляків. Такого формату видання на теренах Хмельниччини видається вперше», – каже голова громади Антон Камінський.

Натомість, у науковому виданні «Дунаєвеччина очима дослідників, учасників і свідків історичних подій» зібрали дослідження історію селища Дунаївці від найдавніших часів до сьогодення. Зокрема, великий інтерес присутніх викликала доповідь професора кафедри архівознавства, кандидата історичних наук, доцента Юрія Хоптяра. Науковець дослідив, на матеріалах Дунаєвецького району, історію залізничного будівництва на Поділлі в другій половині ХІХ – на початку ХХ ст.

Книгу презентували на науково-краєзнавчій конференції  

«В результаті конференції учасники вирішили рекомендувати іншим об’єднаним територіальним громадам проводити такі заходи до пам'ятних дат і видавати напрацювання краєзнавців, істориків. Це сприятиме формуванню історичної свідомості, само ідентифікації та єдності території», – зазначив Антон Камінський. 

Наступну конференцію вирішено провести з нагоди 110 річниці селища, яку відзначатимуть через п’ять років. 

Читайте також: В Кам’янці-Подільському археологи знайшли брязкальце, якому тисячі років

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую