ye-logo.v1.2

У Кам’янці-Подільському на розкопках знайшли нові поховання ХІІІ століття

Історія 5983
Антропологічні дослідження черепів, знайдених тут минулого року, свідчать про присутність в них елементів прибалтійського типу людей
Антропологічні дослідження черепів, знайдених тут минулого року, свідчать про присутність в них елементів прибалтійського типу людей. Фото: фото з фейсбук-сторінки Старий замок

Скелети, на які натрапили археологи, масивні, мають 180 сантиметрів зросту.

В Кам’янці-Подільському продовжуються розкопки на території Старого замку. Вже другий рік поспіль археологи, досліджуючи цю територію та намагаються знайти залишки Покровської церкви, де, за свідченнями істориків, були похоронені князі Коріатовичі. Наразі науковці вже частково знайшли фундаменти споруди, але поки точно не можуть сказати, чи належать вони саме Покровській церкві. Тим часом, під час робіт археологи продовжують натрапляти на нові знахідки.

Так, нагадаємо, кількома тижнями раніше тут знайшли 4 поховання й брязкальце періоду Чорнолісся. Наразі на досліджуваній території відкрили вже 8 поховань.

«Скелети, на які натрапили в похованнях, масивні, мають 180 сантиметрів зросту. З усього видно, що це молоді люди, оскільки зуби в них цілі, незіпсовані. В одному з поховань неподалік голови було знайдене скроневе кільце. Його датуємо серединою ХІІІ століття. Ще в одному знайшли давньоруську намистину, це поховання також цього періоду. Деякі знайдені захоронення можуть мати пізніше датування. Так, одна людина похована в дуже вузькій домовині. Тут ми натрапили на цвяхи та залишки деревини. Це поховання може бути і ХІІІ-го століття, адже в другій половині вже зустрічаються захоронення в домовинах, а може бути і ХIV-XV століття – часів литовського періоду, коли такі поховання трапляються вже частіше. Лише наукове дослідження знахідок допоможе встановити точніше датування. Отож, як бачимо, на виявленому кладовищі є не лише захоронення давньоруського часу, а й литовського періоду. Скелети, повторюся, доволі масивні. Антропологічні дослідження черепів, знайдених тут минулого року, свідчать про присутність в них елементів прибалтійського типу людей. Тож цілком можливо, що ці люди могли перебувати на службі в князя Данила Галицького», - розповідає керівник робіт, старший науковий співробітник давньоруської та середньовічної археології Інституту археології НАН України Лариса Виногродська.

Також археологи продовжили розкривати склеп, який частково був розчищений минулого року.

«Склеп засипаний великим камінням. Тут також знайшли захоронення. Вони усі змішані, скелети лежать один на одному. Бачимо залишки деревини та цвяхи. Цілком можливо, що домовини тут, у склепі, клали одна на одну. Коли дістанемося дна, сподіваємося знайти там датуючі матеріали, щоб з точністю вже сказати, що це може бути склеп ХIV-XV століття», - зазначає Лариса Виноргодська.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую