ye-logo.v1.2

Загублена перлина Хмельниччини

Історія 3046

На березі річки Случ розташований Антонінський парк – пам’ятка садово-паркового мистецтва державного значення.

Він займає землі смт Антоніни Красилівського району Хмельницької області загальною площею 14,4 га. Парк був заснований в ландшафтному стилі на початку ХІХ століття довкола палацу графа Потоцького, який мав неповторну архітектуру й красу. Сьогодні, на жаль, палац не зберігся. На території парку зберігся лише манеж, будинок управителя і будівлі працівників. У хорошому стані знаходяться в’їзні брами до замку, парку, а також альтанка й частина огорожі.
На території палацо-паркового комплексу є сім алей – ялини європейської, туї західної, липи серцелистої, горобини звичайної, клена гостролистого, берези пухнастої та верби білої плакучої. Більша частина зелених насаджень – молодняк, є навіть екзоти. Такі як сосна чорна, ялина колюча, оксамит амурський, вільха чорна. Добре збереглися «червонокнижні» види – модрина польська й бук пурпуровий. Всього в парку близько 60 видів і форм деревних, а також чагарникових насаджень. За часів Великої Вітчизняної війни багато рослин загинули, серед них і найстаріше в Україні тюльпанове дерево.
У 90-х роках розпочали реконструкцію парку. Але, через обмежене фінансування, остаточно парк так і не був оновлений і приведений до ладу.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую