ye-logo.v1.2

Фото некрополя у Меджибожі – серед переможців спецномінації «Вікі любить пам’ятки»

Історія 3311
На світлині Ігоря Западенка зображено низку мацев єврейського некрополя у смт Меджибіж
На світлині Ігоря Западенка зображено низку мацев єврейського некрополя у смт Меджибіж. Фото: Ігоря Западенка

Світлина Ігоря Западенка посіла друге місце у спеціальній номінації «Єврейська спадщина».

В рамках конкурсу фотографій пам’яток культурної спадщини України для Вікіпедії «Вікі любить пам’ятки» цього року вдруге провели спеціальну номінацію «Єврейська спадщина». Як зазначають організатори, у межах спецномінації було завантажено понад 1200 світлин, на яких зображено понад 350 об’єктів. Додають, що понад 110 з них не охороняються державою.

«На знімках представлені пам’ятки єврейської спадщини з 25 регіонів України. Всього роботи на спецномінацію завантажили понад 60 учасників та учасниць», - кажуть організатори. Як результат серед переможців обрали 11 світлин восьми авторів. Серед них синагоги, і кладовища, і пам’ятники.

Відтак, у цій спецномінації друге місце (організатори обрали 5 других місць) посіла світлина Ігоря Западенка - історика та краєзнавця, заступника директора історико-культурного заповідника «Межибіж». На ній зображено низку мацев єврейського некрополя у селищі Меджибіж. Зазначається, що ці мацеви були пофарбовані влітку 2019 року.

Ігор Западенко каже, що фото, яке стало переможцем, це одне із кількох десятків, які він завантажив до Вікісховища.

«Головне мета – не стільки участь у конкурсі, як привід доповнити Вікіпедію корисною інформацією та якісними фото, які мають історію та достовірні дані. Звісно, можу припускати, чому саме це фото обрало журі конкурсу. Передусім, воно багатопланове. На ньому одночасно поєднується і єврейське минуле, і сьогодення. На світлині на передньому плані – одні з найстаріших надгробків цього цвинтаря. На задньому плані – зведена у 2000-х роках синагога паломницького центру, будиночок для молитви для тих, кому ритуал забороняє входити на цвинтар. Також відображено таку суперечливу річ як може територія піддатися забудові, яка, до речі, є пам’яткою історії національного значення України. Також на світлині можемо побачити як стародавні надгробки мацеви, які є культурною спадщиною, без погоджень поцяцьковані фарбою, що звісно, є великою проблемою їх належного збереження», - зазначає Ігор Западенко.

Також друге місце посіла світлина хмельничанина Сергія Аніськова із зображенням портняжної синагоги в Умані Черкаської області під час відзначення Рош га-Шана 2015 року. 

На фотографії зображено портняжну синагогу в Умані Черкаської області. Фото: Сергія Аніськова.

 Третє місце у спецномінації посіла робота також хмельничанки Ольги Басун із зображенням синагоги в Гусятині Тернопільської області, зроблена у січні 2019 року. До речі, торік світлина Ольги, на якій була зображена синагога в Сатанові, посіла у цій спецномінації друге місце.

Світлина Ольги Басун із зображенням синагоги в Гусянині посіла друге місце. Фото: Ольги Басун.

Зазначимо, що перше місце у цій спецномінації цьогоріч посіла світлина Вадима Постернака, того ж автора, який переміг у номінації «Найкраща світлина Хмельницької області 2019» у конкурсі «Вікі любить пам’ятки» із зображенням Кам’янець-Подільської фортеці. У спецномінації «Єврейська спадщина» його фото із зображенням уламків мацев на кладовищі у Бережанах Тернопільської області цього року отримало перше місце.

Перше місце - уламки мацев (Бережани). Фото Вадима Постернака, того ж автора, чиє фото перемогло у номінації «Найкраща світлина Хмельницької області 2019» у конкурсі «Вікі любить пам’ятки» із зображенням Кам’янець-Подільської фортеці.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую