ye-logo.v1.2
23 Січня, 2020

У Хмельницькому презентували книгу про Народний Рух України

Даша ПАСТЕРНАК Історія 315
Хмельничанам презентували книгу «Народний Рух. Народження, шляхи становлення і діяльності»
Хмельничанам презентували книгу «Народний Рух. Народження, шляхи становлення і діяльності». Фото: автора

Видання присвятили 30-річчю Руху.

Сьогодні, 12 грудня, у приміщенні Хмельницької обласної наукової бібліотеки містянам презентували книгу про історію становлення та розвитку Народного Руху України, зокрема на Хмельниччині. Її автор Левко Бірюк, який очолював Хмельницьку організацію Народного Руху України, народний депутат України кількох скликань, почесний громадянин міста Хмельницького. За словами публіциста, у книзі розповідається про створення Руху в 1989 році та його шлях до проголошення Незалежності України.

«Цього року, 10 вересня, була річниця дати створення Народного Руху України. До його 30-ліття ми вирішили видати книгу. Зібралося близько сімдесяти рухівців. Разом ми думали, яку книгу можемо зробити. Якщо видати книгу спогадів – у кожного свої спогади. А оскільки я був першим головою Народного руху на Хмельниччині - в мене зберігся його архів. Тож проголосували за те, щоб книга була написана на архівних документах», - розповідає Левко Васильович.

Над виданням автор працював протягом восьми місяців. Зізнається, що складнощі з обробкою інформації були, адже матеріалу накопичилося багато. «Я дивився по значимості. Хотів не просто архівні документи показати чи свої думки передати, а прагнув, щоб читачі зрозуміли: головне в житті - дія. У книзі червоною ниткою відображено те, що Рух робив, як ішов наперекір і чого добився. А якби не діяв, а просто говорив, то результату не було б, - каже він. - Я вишукував документи, які розвивали дію».

У книжці події розгортаються до 1991-го року. Але також є інформація про розкол Руху, який відбувся у 1999 році. У виданні подаються відомості як і чому почався розкол та його хронологія.

«Книга побудована на документах і моїх коментарях. Людина, прочитавши матеріал, може погодитися з моїми висновками або ні. Головне – змусити читача думати, запустити причинно-наслідковий механізм», - додає Левко Бірюк.

Нагадаємо, яким був Народний Рух України на Хмельниччині науковці розповіли під час наукової конференції, присвяченій 30-річчю створення Руху.

Читайте також: У Хмельницькому відзначили 30-річчя Народного руху України.

Видання присвятили 30-річчю Руху.
Презентували видання в обласній науковій біліотеці.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую