Гаряча тема:
- Війна
Цей день в історії Хмельниччини: 16 грудня
Про Музей пропаганди, снігову пастку та жакемара на хмельницькому кінотеатрі.
16 грудня 2016 року будинок музею Миколи Островського, який нині називається Музеєм пропаганди, було внесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.
Тодішній Літературно-меморіальний музей Миколи Островського в Шепетівці відкрили 22 грудня 1946 року. В радянські часи тисячі людей їхали до Шепетівки, щоб побувати в музеї письменника. Невеличке приміщення не могло вмістити потік відвідувачів. Тому в 1969 році на пленумі Шепетівського міськкому було прийнято рішення про будівництво нового приміщення та створення фонду будівництва музею.
Будівництво розпочалося у 1974 році, а 16 червня 1979 року відбулося урочисте відкриття нового приміщення музею, яке і стало державною та місцевою пам’яткою.
Нині фонди музею нараховують 29,9 тисячі одиниць збереження. Здебільшого це матеріали, пов’язані з радянською добою, з історії України, шепетівського краю, а також з життям і творчістю Миколи Островського.
А 28 березня 2020 року депутати Хмельницької обласної ради прийняли рішення перейменувати літературно-меморіальний музей Миколи Олексійовича Островського на Музей пропаганди.
Тодішній музей Миколи Островського у Шепетівці будувався впродовж 1974-1979 років. Фото: shepetivka.com.ua
16 грудня 2012 року Хмельниччина опинилась у сніговій пастці. Цього дня через масштабні снігопади та заметілі були заблоковані дороги державного та місцевого значення. Сніг, який падав впродовж двох діб, не встигали прибирати ні на трасах, ні у містах. Відновили рух на автошляхах лише ввечері 17 грудня. Тоді рятувальники та поліція звітували про те, що за майже дві доби у Хмельницькій області зі снігових заметів звільнили 445 автомобілів, в яких перебувало понад 1 тисяча 400 людей. А карети швидкої медичної допомоги доставляли хворих до лікарень на буксирі.
Підписатися на канал "Є" в Youtube
Торік цього дня кореспонденти сайту «Є» писали, що у Хмельницькому на вежі кінотеатру «Планета» встановили жакемара — рухому годинникову скульптуру, яка в певні години грає музику. Вартість скульптури та її встановлення становили 280 тисяч гривень.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: