ye-logo.v1.2

Цей день в історії Хмельниччини: 20 грудня

Історія 1726
У Хмельницькому 20 грудня 2010 року пройшов парад казкових персонажів
У Хмельницькому 20 грудня 2010 року пройшов парад казкових персонажів. Фото: з архіву редакції

Про події минулих років, які вже стали історією.

20 грудня 1935 року політбюро компартії схвалило постанову, якою констатувало наявність у республіці «штучно створений польськими націоналістами національних шкіл». Особливо це стосувалось Проскурівського, Волочиського, Городоцького, Сатанівського районів. Через це спеціально створеній комісії доручалось розробити проєкт пропозицій про реорганізацію польських шкіл і про переведення їх на українську мову. Окреме дорученням зобов’язували «замінити всіх вчителів націоналістів в польських школах радянськими вчителями». Таким чином в області затвердили перелік 117 польських шкіл, які підпадали під таку реорганізацію.

У Хмельницькому 20 грудня 2010 року пройшов парад казкових персонажів. Участь у ньому взяли понад тисячу казкових учасників. Колонна пройшла центральними вулицями міста до майдану Незалежності, де відбулося урочисте відкриття головної ялинки області.

У Хмельницькому 20 грудня 2010 року пройшов парад казкових персонажів. Фото: з архіву редакції

У Хмельницькому 20 грудня 2010 року пройшов парад казкових персонажів. Фото: з архіву редакції

20 грудня 2011 року у в обласному центрі закінчилась довгострокова акція підприємців та чорнобильців, яка розпочалась 14 грудня. Мітингувальники вимагали виконати їхні вимоги, а саме: відправити у відставку президента, уряд, Верховну Раду, скасувати Податковий кодекс, «спрощенку», а також виплачувати чорнобильцям та дітям війни те, що гарантовано законом. 20 грудня, як і обіцяли організатори акції «Вимоги народу виконати», на майдані відбувся черговий мітинг. Щоправда, вже не такий чисельний. І на початку акції заявили, що наметове містечко згортається.

А 20 грудня 2017 року у Хмельницькому презентували праці подільських дослідників. Це науково-популярні книги, в яких йдеться про окремі історичні періоди розвитку області. Видання розкривають тему замків та фортець Пізнього середньовіччя і карти XVI-XVII століть. Працювали над ними дослідники Володимир Захар’єв, Ігор Старенький та Сергій Шпаковський.

Торік цього дня кореспонденти сайту «Є» писали про відкриття у Хмельницькому традиційної виставки «Різдвяна феєрія». У виставковій залі дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва презентували майже 300 казкових експонатів, зроблених руками юних хмельничан. Авторами виставки стали учасники міського конкурсу української народної іграшки та різдвяно-новорічної атрибутики.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую