ye-logo.v1.2

Хмельничани - Герої України

Історія 4374

Приємна новина для хмельничан – 21 серпня одразу двом нашим землякам присвоєне високе звання "Герой України".

 Найвищою нагородою відзначені – Михайло Шаповал та Ольга Басистюк. Одразу виникає запитання – а скільки всього хмельничан носять почесне "Герой України"?
У 1999 році звання Героя з врученням "Золотої Зірки" отримав Лука Сушко (народився 1919 року вс.Вербка Летичівського району) – генерал-майор, учасник Великої Вітчизняної війни, під час якої служив у армійській розвідці. За особисту мужність у квітні 1945 року був представлений до звання Героя Радянського Союзу, але з невідомої причини подання не було реалізоване. Справедливість була відновлена через 54 роки – Сушко все-таки став Героєм, але вже України.
У 2001 році звання Героя з врученням ордена Держави удостоєний Микола Бялик (народився у 1952 році в с.Осламово Віньковецького району) – за визначний внесок в розвиток виробництва сільгосппродукції. Такого успіху він досяг, очолюючи радгосп "Радсад" Миколаївської області, де Бялик головує з 1991 року. За цей час "Радсад" став флагманом виноградарства України.
У 2002 році Героєм України за видатні трудові досягнення став Георгій Кірпа  (1946-2004). Народився у селі Клубівка Ізяславського району. Працював  на залізничному транспорті, де пройшов шлях від чергового по станції до генерального директора Державної адміністрації залізничного транспорту України. У 2002 році став міністром транспорту України. За ініціативи Кірпи здійснено ряд грандіозних проектів у транспорті – швидкісний рух пасажирських потягів, автобан Київ-Одеса, судноплавний канал Дунай-Чорне море тощо.
У 2004 році за визначні досягнення у розвитку агропромислового комплексу звання Героя отримав Петро Іващук (народився у 1951 році в с.Окіп Білогірського району) – генеральний директор агрофірми "Перлина Поділля" с.Квітневе Білогірського району.
У 2007 році  звання “Героя України” з врученням ордена Держави посмертно удостоєний Василь Івчук (1902-1938). Народився у с.Яблунівка Славутського району. У 1932 році став директором Дударківської школи (Київська область). У голодні 1932-1933 роки силами пришкільного господарства зумів організувати у школі для всіх учнів одноразове харчування, чим врятував понад 200 дітей від голодної смерті, яка лютувала у селі та районі. У 1938 році авторитетний педагог та хазяйновитий директор школи був заарештований НКВС та безпідставно розстріляний за звинуваченням у шпигунській та контрреволюційній діяльності.
У 2009 році звання “Героя України” з врученням ордена Держави за визначні заслуги у розвитку музичної культури отримав видатний співак, народний артист України Василь Зінкевич. Нагадаємо, що народився В.Зінкевич у 1945 році в с.Васьківці Ізяславського району.
Й, нарешті, буквально пару тижнів тому Героями України стали ще двоє наших земляків: за розвиток музичної культури Ольга  Басистюк (народилась у 1950 році в с.Поляни Волочиського району) – солістка-вокалістка, ведучий майстер Національного дому органної і камерної музики України, народна артистка України, лауреат багатьох міжнародних конкурсів вокалістів та за розвиток сільського господарства Михайло Шаповал (народився у 1946 році в Чемерівцях) – беззмінний (вже 30 років) голова сільгоспкооперативу "Летава" Чемеровецького району .
Ми лише коротко згадали про всіх  Героїв України, батьківщиною яких є Хмельниччина. Якщо бажаєте отримати більше інформації – радимо звернутися до видання Хмельницької обласної бібліотеки імені Островського "Герої України: Хмельницька область", що побачило світ напередодні Дня Незалежності. До речі, на сторінках цієї брошури можна знайти біографії ще двох Героїв України, які хоча й народилися за межами нашої області, але їх по праву можна вважати хмельничанами.
Передусім, це Василь Петринюк, який народився у 1952 році на Тернопіллі, але з 1974 року мешкає та працює на Хмельниччині. Він, як голова колгоспу "Труд" (с.Новоставці Теофіпольського району) у 1992 році один із перших в Україні провів реформування колгоспу в аграрне товариство, досягши при цьому зі своїм новоствореним господарством значних успіхів. У 1999 році отримав звання Героя з врученням ордена Держави.
За вагомий внесок у розвиток машинобудування у 2000 році став Героєм України генеральний директор "Мотор-Січі" (м.Запоріжжя) В'ячеслав Богус- лаєв. Народився у 1938 році в Казахстані, у 1973 – 1988 роках працював директором Волочиського машинобудівного заводу, де й відбулось його форму- вання як винахідника, науковця, господарника, керівника.


Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую