ye-logo.v1.2

Місце битви і музей Потоцьких: чому на Хмельниччину приїжджав Генеральний консул Польщі

Історія 4219
Музей Потоцьких гостям сподобався, - екскурсовод.
Музей Потоцьких гостям сподобався, - екскурсовод.. Фото: Ольги Савчук

Вчора, 22 січня Хмельниччину відвідав Дамян Цярцінські.

Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Дамян Цярціньскі взяв участь в заходах з нагоди вшанування 158-ї річниці Січневого повстання та відвідав палац Потоцьких, що в Антонінах.

Вшанування пам'яті загиблих відбулося у селі Велика Салиха на Красилівщині — де у 2013 році, до 150-ї річниці Січневого повстання, спільними зусиллями польської та української сторін, встановили пам'ятник.

Переможна битва Кампанії Ружицького, яка відбулася 26 травня 1863 р. між повстанцями і втричі більшою кількістю підрозділів армії загарбників відбувалася саме у селі Велика Салиха. Тоді, за словами екскурсовода Ольги Савчук, повстанцям вдалося прорватися крізь оборону Царської армії та направитися у сторону Галичини.

Делегація на чолі з Генеральним консулом, спільно із представниками Красилівської та Антонінської громад, польських організацій та духовенства, вшанували пам'ять загиблих, провели молебень та поклали квіти до пам'ятника. Згодом уся делегація відвідала музей Потоцьких.

«Екскурсія музеєм Потоцьких, на відкритті якого, до речі, був і сам Генеральний консул, перенесла учасників делегації в історичні події та часи нашого краю. Після екскурсії усіх переповнювало захоплення цікавими фактами з життя родини Потоцьких, дуже дякували за нові знання та емоції. Гості обіцяли рекламувати наш музей і розповідати про цікаві факти про родину Потоцьких своїм друзям», — розповіла сайту «Є» Ольга Савчук.  

Екскурсовод Ольга Савчук детально розповіла цікавинки із життя родини Потоцьких
Делегація на чолі з Генеральним консулом вшанувала пам'ять бійців Січневого повстання
Після заходів вшанування пам'яті, делегація відвідала музей Потоцьких в Антонінах

Читайте також: У краєзнавчому музеї відкрили виставку про події сторічної давнини

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую