ye-logo.v1.2

22 березня: історія, події та факти

Історія 1415
22 березня 1918 року Іван Огієнко вперше прибув у Кам
22 березня 1918 року Іван Огієнко вперше прибув у Кам'янець-Подільський у справах заснування у цьому місті вищого навчального закладу. Фото: uk.wikipedia.org

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

Щороку у світі 22 березня відзначають професійне свято водіїв-таксистів. Саме в цей день, в далекому 1907-му році на вулиці столиці Великобританії Лондона, вийшли на обслуговування по індивідуальному перевезенню пасажирів перші автомобілі. Автівки були обладнані спеціальними лічильниками, відомими нам зараз як таксометри. Водії спочатку охрестили ці корисні пристрої «таксіметрами», від французького слова «такс», що означало «плата», і грецького слова «метрон» - «вимір». Прилад був зручний, дозволяв підраховувати справедливу винагороду за надані послуги і відразу був позитивно оцінений більшістю перевізників. Новинка не залишилася без уваги і у пасажирів. Спостерігаючи ставлення водіїв до цієї новації, вони моментально придумали їм відповідну назву. Так з’явилося визначення - таксист.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

  • 1675 - король Англії Карл II заснував Королівську обсерваторію в Грінвічі. Меридіан, що проходить через обсерваторію, був прийнятий за точку відліку довготи.
  • 1895 - у Парижі Огюст і Луї Люм'єри провели демонстрацію кінофільму для спеціально запрошеної публіки; цей день вважається початком публічної демонстрації кіно.
  • 1904 - у лондонській газеті "Іллюстрейтед міррор" вперше у світі опублікована кольорова фотографія.
  • 1957 - Американська асоціація лікарів оголосила, що сигаретний дим спричиняє виникненню раку.
  • 1989 - під час випробувального польоту радянського літака Ан-225 "Мрія" українського виробництва встановлено 109 світових рекордів.

Цього дня народилися

  • 1842 - народився Микола Лисенко, визначний український композитор, піаніст, диригент, педагог, збирач пісенного фольклору, громадський діяч.
  • 1914 - народився Василь Степанченко, український авіабудівник, у 1950-70-х рр. - генеральний директор Київського авіаційного заводу.
  • 1923 - народився Марсель Марсо, знаменитий французький актор-мім.

Цей день в історії Хмельниччини

22 березня 1918 року Іван Огієнко вперше прибув у Кам’янець-Подільський у справах заснування у цьому місті вищого навчального закладу. Невдовзі він став першим ректором Кам’янець-Подільського державного українського університету.

Разом з Іваном Огієнком Кам’янець-Подільський прибула столична делегація. Київських гостей зустріли представники міської думи й управи. Відбулося спільне засідання, на якому вони домовилися про відкриття в місті університету. Вони вирішили, що в адміністративному центрі Поділля слід відкривати не філію російського університету, а окремий університет класичного типу з українською мовою викладання. У його структурі намітили філологічний, природничий з помологічним відділом і торговельно-технічний факультети.

Цього дня у 2014 році у Державному архіві Хмельницької області відкрили Стелу пам’яті Героїв Небесної Сотні. У ній працівники закладу згадали українців, які ціною власного життя змінили хід історії країни. На другому поверсі архіву розмістили великий стенд з фотографіями та короткими відомостями про загиблих патріотів.

22 березня 2019 року у Хмельницькому на вулиці Прибузькій було закладено перший міні-блок майбутнього Палацу спорту. До цього земельні роботи на будівельному майданчику вже тривали кілька місяців, але саме з цього дня фактично стартувало зведення самого спортивного об’єкту.

Його будівництво триває й досі за спільні кошти державного на міського бюджету. Заплановано, що Палац спорту буде пристосований не лише для проведення спортивних змагань, а й культурних подій та масштабних форумів. У ньому запроєктовано 2 тисячі 500 глядацьких місць з можливим розширенням до трьох тисяч. Його зал буде висотою 15 метрів й завширшки — 54 метри.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую