ye-logo.v1.2

10 травня: історія, події та факти

Історія 521
Два роки тому в центрі міста облаштували амфітеатр
Два роки тому в центрі міста облаштували амфітеатр. Фото: з архіву

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

Два роки тому цього дня у Хмельницькому вирував фестиваль оркестрових-шоу програм «Art Major show». Тоді у центрі міста відбувся парад духових оркестрів і мажореток. Учасники «Art Major show» влаштували ефектне дефіле вулицею Проскурівською. Гучний парад пройшов від колишнього «Дитячого світу» до кінотеатру Шевченка, де облаштували амфітеатр на час фестивалю. Увечері там для глядачів влаштували вечірнє шоу – театр оркестрів «Місто не спить». Видовищна постановка зібрала ще більшу публіку, але потрапити на фестиваль вдалося не всім.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

  • 1503 - Христофор Колумб відкрив Кайманові острови.
  • 1811 - у Великій Британії запроваджені паперові гроші.
  • 1937 – компанія Бі-Бі-Сі провела першу у світовій історії телетрансляцію. Тоді була показана церемонія коронації англійського короля Георга VI.

Цього дня народилися

  • 1760 - народився Клод Руже де Лілль, французький поет і композитор, автор "Марсельєзи".
  • 1879 – народився Симон Петлюра – український державний, військовий та політичний діяч, публіцист, літературний і театральний критик. Організатор українських збройних сил. Член Генерального секретаріату Української Центральної Ради на посаді Генерального секретаря з військових справ. Головний отаман військ Української Народної Республіки (УНР). Голова Директорії УНР. Борець за незалежність України у ХХ сторіччі.
  • 1898 – в Проскурові народилась Аріель Дюран (Хая (Іда) Кауфман, 1898-1981) – відома американська письменниця, лауреат престижної американської нагороди – Пулітцерівської премії в галузі літератури.
  • 1902 - народився Анатоль Литвак, визначний французький та американський кінорежисер українсько-єврейського походження (уродженець Києва).

Цей день в історії Хмельниччини

10 травня 1641 року Сатанів вдруге отримав магдебурзьке право. На клопотання мешканців Сатанова підтвердити магдебурзьке право місту привілеєм Катерини Сенявської та за згоди польського короля було відновлено "право магдебурзьке". У привілеї, що видала Катерина Сенявська, на міщан перекладався обов’язок щодо утримання своїм коштом міських фортифікацій.

Одна із замкових веж фортифікацій Сатанова. яка збереглась до нині. Фото: з архіву

2018 року цього дня в Хмельницькому презентували знайдені в Старокостянтинівському районі речі підпільників ОУН часів визвольних змагань українського народу в 40-50-ті роки ХХ століття.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую