ye-logo.v1.2

Біг-бен і перша велогонка — 31 травня в історії

Історія 1067
31 травня 2016 року під час проведення щорічного параду близнюків у Хмельницькому було встановлено новий рекорд у категорії «Масові заходи»
31 травня 2016 року під час проведення щорічного параду близнюків у Хмельницькому було встановлено новий рекорд у категорії «Масові заходи» . Фото: з архіву

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

Цього дня 1859 року на башті Біг Бен у Лондоні запрацювали знамениті сьогодні чотири годинники, розміщені на висоті майже 55 метрів над землею. Вони мають циферблат діаметром сім метрів, вкритий матовим склом, і стрілки довжиною 4,2 та 2,7 метри. Об'ємні деталі годинників вкриті позолотою.

Цей день в історії Хмельниччини

31 травня 1907 року газета «Подолія» повідомляла про страйк водовозів у Кам’янці-Подільському. На початку ХХ століття місто не мало свого водогону, тому мешканці отримували воду з міських криниць завдяки водовозам. У повідомленні йшлось: «У Кам'янці-Подільському вже два дні йде страйк водовозів. Застрайкували вони, бо міська управа вимагає від них сплати додаткового податку за право користування міськими колодязями і розвезення води по місту, а для стягнення цього податку проводилася інвентаризація водовозів. Водовози висловили протест проти цих податків і описів страйком, не попередивши містян і позбавили їх води». Тоді страйк кам’янецьких водовозів увінчався успіхом — влада скасувала додатковий податок.

Цього дня 1919 року війська Директорії прорвали фронт на проскурівському напрямі. Ціною великих втрат на початку червня війська вийшли на рубіж Старокостянтинів – Проскурів – Кам’янець-Подільський.

31 травня 1960 року місцева газета «Шлях Жовтня» повідомляла, що у Шепетівці містяни скаржаться на якість хліба. У повідомленні йшлось. що на прилавки шепетівських крамниць потрапляє недопечений, сирий хліб. Часом у деяких буханках знаходили сторонні предмети – волосся, мотузки, недопалки і навіть цвяхи.

31 травня 2016 року під час проведення щорічного параду близнюків у Хмельницькому було встановлено новий рекорд у категорії «Масові заходи» рекорд з найбільшої кількості близнюків двійнят та трійнят, одночасно зібраних в одній локації. Всього було зареєстровано 88 пар близнюків. Тоді це виявилося рекордною кількістю не лише для нашого міста, а й для усієї України.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

  • 1868 - біля Парижа відбулася перша велогонка. Довжина траси становила 1200 метрів. Переможцем став англієць Джеймс Мур. Спортивний велосипед важив тоді 73 кілограми.
  • 1879 - у Берліні відкрилася перша у світі електрична залізниця; було продемонстровано перший електропоїзд.
  • 1911 - у Белфасті на воду спустили океанський лайнер "Титанік". За церемонією спостерігали понад сто тисяч людей. Об борт нового корабля не розбили традиційну пляшку шампанського.
  • 1988 - Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила 31 травня Всесвітнім днем без тютюну (World No-Tobacco Day).

Цього дня народилися

  • 1819 — Волт Вітмен, американський поет, публіцист, реформатор американської поезії ("Листя трави").
  • 1857 — Пій XI (Акіле Ратті), 259-й папа Римський (1922-39 рр.); підписанням Латеранських угод (1929) добився автономії Ватикану.
  • 1930 – Клінт Іствуд, американський актор, режисер, продюсер, лауреат премії «Оскар» ("Непрощений" [1992], "Крихітка на мільйон доларів" [2004]; "Жменя доларів", "Брудний Гаррі", "Грубий і недолугий").

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую