ye-logo.v1.2

Перше протитуберкульозне щеплення та військовий стан на Поділлі - 18 липня в історії

Історія 860
У 1921 році в цей день у Франції лікарі Альбер Кальмет і Каміль Герен зробили дитині перше протитуберкульозне щеплення (БЦЖ)
У 1921 році в цей день у Франції лікарі Альбер Кальмет і Каміль Герен зробили дитині перше протитуберкульозне щеплення (БЦЖ). Фото: pixabay.com

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

У 1921 році в цей день у Франції лікарі Альбер Кальмет і Каміль Герен зробили дитині перше протитуберкульозне щеплення (БЦЖ). Вакцина була виготовлена зі штаму ослабленої живої коров'ячої туберкульозної палички, яка практично втратила вірулентність для людини, будучи спеціально вирощеною в штучному середовищі.

У 1928 році вакцина БЦЖ була затверджена Комітетом з охорони здоров'я від Ліги Націй (попередник ВООЗ), однак масово протитуберкульозна вакцинація стала застосовуватись лише після Другої Світової війни.

Цей день в історії Хмельниччини

18 липня 1914 року із початком Першої світової війни, в Подільській губернії оголошений військовий стан. Проскурів, оскільки мав велику військову інфраструктуру, відігравав роль опорного району, від якого планувалися і робилися основні наступи та операції.

18 липня 1918 року стався протигетьманський виступ, що охопив Базалію, Авратин і Теофіполь. Німецькі війська дотримувалися нейтралітету, однак заарештували 14 шляхтичів з Теофіполя, щоб вгамувати протести.

У 1919 році 18 липня до Кам’янця-Подільського зі Сквири для переговорів із Симоном Петлюрою прибула делегація Головного штабу повстанських військ України на чолі з Юрієм Мазуренком. Через незгоди Петлюра наказав заарештувати делегацію. Після втручання місцевих есерів Мазуренка та інших делегатів звільнили.

18 липня 2015 року у селищі Війтівці Волочиського району місцеві жителі, копаючи могилу на кладовищі, натрапили на рештки невідомого солдата. Тіло знайшли на глибині трохи більше одного метра, ніяких документів, котрі б засвідчили особу загиблого, біля нього не було. Біля останків чоловіка виявили металеву кружку, протигаз, одеколон та осколок мінометної міни. Місцеві мешканці казали, що це був не простий рядовий радянської армії, на що вказують залишки коміра із петлицями. Припускають, судячи із форми старого зразка, чоловік загинув у перші місяці війни під час оборони Волочиського району.

У 2019 році цього дня на сході загинув 28-річний хмельничанин Богдан Бігус під час виконання бойового завдання. Він служив у восьмому окремому полку спеціального призначення Збройних сил України. Він разом зі своїм товаришем повертався з завдання та натрапив на розтяжку. Наш земляк отримав множинне осколкове поранення та загинув. У хмельничанина залишалася мати, дружина та двоє дітей.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

• 390 рік до н. е. - Під час першого вторгнення галлів у Римську республіку на ріці Аллія відбулась битва, в якій римляни зазнали нищівної поразки і врятувались панічною втечею з поля бою. Від повного спустошення Рим уберегла нерішучість переможців, які у легкому успіху запідозрили пастку, і гуси, які, згідно легенди, розбудили його захисників.
• 1878 рік - Шведський полярний дослідник Адольф Ерік Норденшельд на пароплаві «Вега» першим у світі пройшов північним шляхом з Атлантичного океану в Тихий і через Суецький канал вернувся в Швецію, вперше таким чином обійшовши Євразію.
• 1986 рік
- На екрани США вийшов культовий бойовик Джеймса Камерона «Чужі» з Сігурні Вівер у головній ролі. Стрічка завоювала два «Оскара», 8 премій «Сатурн» і з часом стала частиною фантастичної тетралогії про вигадану расу Чужих.
• 1995 рік - Біля стін Софіївського собору в Києві поховано патріарха Київського та всієї Руси-України Української православної церкви Київського патріархату Володимира (Романюка). Подія наштовхнулась на опір влади, духівництва УПЦ МП і супроводжувалась побиттям учасників багатотисячної похоронної процесії із застосуванням сльозогінного газу. Активісти УНА-УНСО, які були на передньому краю маніфестантів, викопали могилу в асфальті й Патріарха Володмира поховали біля брами Святої Софії.

Цього дня народилися

• 1635 рік - Роберт Гук, англійський природодослідник, учений-енциклопедист.
• 1918 рік - Нельсон Мандела, борець за права людини (відбув 28 років ув'язнення за свої переконання), перший чорношкірий президент Південно-Африканської республіки (1994-1999 рр.), лауреат Нобелівської премії миру (1993).

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую