ye-logo.v1.2

Винайдення інсуліну, негода на Хмельниччині — 27 липня в історії

Історія 1883
Цього дня минулого року злива та вітер на Хмельниччині повалили дерева та зірвали дах будинку
Цього дня минулого року злива та вітер на Хмельниччині повалили дерева та зірвали дах будинку . Фото: ДСНС області

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

Торік 27 липня в області пройшла сильна злива, яка супроводжувалася шквальним вітром. Повалені дерева перекривали рух транспорту на дорогах області, а рясна злива підтопила ділянки та будинки у деяких районах області. Протягом всієї наступної ночі рятувальники ліквідовували наслідки тих метеорологічних явищ.

Наробила лиха гроза і в обласному центрі. На вулиці Проскурівській дерево впало на чотириповерховий житловий будинок, а на вулиці Щедріна, внаслідок сильного пориву вітру, зняло дах з двоповерхового приватного житлового будинку. Вода почала просочуватися до кімнат, тож надзвичайникам довелося перекривати пошкоджені ділянки гідроізоляційною плівкою. На щастя, люди в усіх випадках не травмувалися.

Цей день в історії Хмельниччини

Проскурівське духовне правління, що спочатку знаходилось у Чорному Острові, 27 липня 1796 року було переведене в Проскурів. Із заснуванням таких правлінь повітові міста перетворились у своєрідні центри духовного життя, де виникла необхідність привести до відповідного рівня храми.

27 липня 1919 року тривала Проскурівська операція. Наступ розпочали Запорожці на Ярмолинці та Січові Стрільці – на Олексинець Пільний – Жищинці. У результаті активних дій Запорожці просунулися на північ від Ярмолинець, а січові стрільці зайняли заплановані населені пункти. Цього ж дня Запорожці зломили ворожий опір, вийшли приблизно на лінію Скаржинці – Андрійківці – Райківці. Кіннота захопила Кудринці до переправи через річку Самець. Трофеями стали 10 кулеметів, пів тисячі гвинтівок та багато військового майна. Цього ж дня січові стрільці переслідуючи ворога, здобули Фельштин. Наступного дня галичани стягнули свої сили захисту деражнянського напрямку і на шосе Ярмолинці – Проскурів для удару по останньому.

План наступальної Проскурівської операції 26-31 липня 1919 року.

24 липня 2014 року в зоні проведення ООС загинуло двоє наших земляків. Цього дня загинув військовий з Дунаєвець 33-річний капітан Анатолій Романчук. Військовий був начальником розвідки 1-ї гаубічно-самохідно-артилерійської батареї гаубично-артилерійського самохідного дивізіону 72-ї окремої механізованої бригади.

Під час артилерійського обстрілу прикордонного пункту «Довжанський», що на кордоні з Російською Федерацією загинув старший лейтенант Олександр Дзюбелюк. Того ж дня, 27 липня 2014 року, від мінометного обстрілу загинули й три його бойові побратими з Могилів-Подільського прикордонного загону. Сам Олександр Дзюбелюк був родом із села Каскада Новоушицького району.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

  • 1694 – засновано Банк Англії, найстаріший центральний банк світу.
  • 1866 – по дну Атлантичного океану між США та Британією завершили прокладати перший телеграфний кабель.
  • 1921 – вперше у світі було виділено інсулін — гормон, який запобігає розвитку діабету. Через рік перші добровольці випробували на собі дію нового препарату.

Цього дня народилися

  • 1801 — Джордж Ейрі, англійський астроном і математик; виявив явище астигматизму людського ока, розробив сучасну теорію райдуги і теорію дифракції телескопів.
  • 1928 — Джозеф Кіттінгер, американський пілот; автор чиленних рекордів з висотних стрибків з парашутом.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую