ye-logo.v1.2

Перші чемпіони світу з футболу та торгівля людьми — 30 липня в історії

Історія 1282
Сьогодні відзначають Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми
Сьогодні відзначають Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми. Фото: ілюстративне з архіву

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

Щороку 30-го липня у світі відзначають День боротьби з торгівлею людьми. Сьогодні на Хмельниччині 31 людина має статус жертви торгівлі людьми. Переважно це чоловіки, які постраждали від трудової експлуатації. Водночас є жертви сексуальної експлуатації, дитячого жебракування, військовополонені та один випадок торгівлі органами.

Насправді таких осіб є значно більше, але багато з них з різних причин не зізнаються про свою проблему. Водночас ті, хто постраждав, зазвичай потребують підтримки – матеріальної, юридичної, психологічної допомоги. Тож, щоб привернути увагу громадськості до проблем торгівлі людьми, днями у Хмельницькому провели вуличну акцію. Кілька десятків активістів роздавали в центрі міста буклети з правилами як не стати жертвою експлуатації та що роботи, якщо ви потрапили в таку ситуацію.

Цей день в історії Хмельниччини

Науковець Анна Ніколаєва у статті «До питання про пенітенціарні заклади другої половини ХІХ століття у Кам’янці-Подільському» зазначає, що з 1852 року в місті діяло два виправні заклади — губернська в’язниця та арештантська рота цивільного відомства. Остання з’явилася у Кам’янці-Подільському після відповідного указу імператора Миколи І від 30 липня 1852 року.

30 липня 1919 року в Кам’янці-Подільському пройшла нарада керівництва Української Народної Республіки й Західної Української Республіки за участю місій Франції, Англії та США. Усі сторони обговорювали остаточний план перемоги над більшовиками. Про це йдеться у книзі Миколи Литвина та Кіма Науменка «Історія ЗУНР».

Отож, під час наради Симон Петлюра розповів план ліквідації більшовицької влади на території України. Він висунув вимоги до Антанти (військово-політичне угрупування — авт.) щодо озброєння та спорядження 500-тисячної української армії. Крім того, він просив підштовхнути Юзефа Пілсудського до нового наступу на більшовиків.

Загалом Симон Петлюра будь-якими способами намагався втягнути Польщу у війну проти радянською Росією. Зокрема, запевняв Пілсудського, що Дієва Армія та Українська Галицька армія бажають миру з Польщею й вести спільну боротьбу проти більшовиків. Для цього він намагався примирити обидві сторони, наприклад, пропонував полякам і галичанам обмінятися військовополоненими. Однак спроби Симона Петлюри переконати Пілсудського виявилися марними.

30 липня у зоні проведення Операції об’єднаних сил загинуло двоє наших земляків. Так, цього дня у 2015 році на міні поблизу села Кримське Луганської області підірвався Дмитро Загородній з Теофіпольського району. Він служив у 14-й окремій механізованій бригаді. 30 липня Дмитро Загородній зі ще одним бійцем виконували завдання зі знешкодження боєприпасів. Під час розміновування ділянки в районі Кримського пролунав потужний вибух, у результаті якого військові отримали важкі травми. На жаль, врятувати життя Дмитру Загородньому не вдалося.

А 30 липня 2016 року під час несення служби поблизу села Олександро-Калинове Донецької області загинув 45-річний Олег Безейко з Полонського району. Військовий служив у 703-у інженерному полку Збройних Сил України.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

  • 1858 - офіцер британської індійської армії Джон Хеннінг Спік відкрив озеро Вікторія (сучасна територія Танзанії, Кенії та Уганди) і витік ріки Ніл.
  • 1898 - у журналі Scientific America з'явилася перша реклама автомобілів.
  • 1930 - відбувся фінал першого чемпіонату світу з футболу — збірна Уругваю перемогла команду Аргентини і стала першим чемпіоном світу з футболу.
  • 1935 - американське видавництво «Penguin» випустило першу книгу в м'якій обкладинці кишенькового формату.
  • 1984 - на американському телеканалі NBC почався показ серіалу "Санта-Барбара".

Цього дня народилися

  • 1863 - народився Генрі Форд, американський автопромисловець.
  • 1889 - народився Олександр Якович Шульгин, український політичний, громадський, культурний і науковий діяч, дипломат, член Центральної Ради (1917).
  • 1947 - народився Арнольд Шварценеггер, американський актор (Термінатор, Конан-варвар, Хижак, Правдива брехня, Червона спека, Останній кіногерой), 5-разовий володар титулу "Містер Всесвіт".
  • 1948 - народився Жан Рено (Хуан Морено-і-Хедерік Хіменес), французький актор (Леон-кіллер, Нікіта, Голуба безодня).

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую