ye-logo.v1.2

Дружба між Модесто і Хмельницьким — 2 серпня в історії

Історія 3197
Момент підписання угоди між Хмельницьким і Модесто, 1987 рік
Момент підписання угоди між Хмельницьким і Модесто, 1987 рік. Фото: з архіву редакції

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

Цього дня 1987 року відбулося підписання побратимської Угоди між Хмельницьким і містом Модесто (Каліфорнія, США). Тоді свої підписи поставили мер Модесто Пеггі Менсінгер і голова хмельницького виконкому Іван Бухал. Останній наголошував, що ініціаторами зародження побратимських відносин між містами були саме американці.

У 1987 році на знак дружби очільники міст Пеггі Менсінгер і Іван Бухал посадили у парку культури і відпочинку імені Михайла Чекмана дуб — символ міста Модесто. А до 30-ї річниці хмельницька міська влада встановила навколо дерева спеціальну пам’ятну огорожу. Востаннє делегація з міста побратима відвідувала Хмельницький у 2017 році. Очолювала американську делегацію президент правління Міжнародної організації міст-побратимів міста Модесто Едріан Харрел.

Цей день в історії Хмельниччини

2 серпня 1919 року на шляху з польського Бреслау до Кам’янця-Подільського в авіакатастрофі загинули полковник Української Галицької армії Дмитро Вітовський та його ад’ютант Юліан Чучман. Цей літак уряд Української Народної Республіки винайняв у Німеччини для перевезення грошей, надрукованих у Бреслау. В архівах збереглись документи та рапорти, які свідчать, що перед вильотом повітряне судно, на якому вилетів полковник, перед тим ремонтували і він вилетів невчасно.

За інформацією видання «Шепетівський вісник», 2 серпня 1960 року липкий папір для вилову мух у Шепетівці продавався лише в аптеках і вважався великим дефіцитом. Крім цього засобу проти комах, мали підвищений попит, а відтак продавалися «з-під поли» в аптечних закладах, магазинах змішторгу, райспоживспілки, — термометри, «мозольна рідина», скляні ковпаки для гасових ламп, запасні частини до примусів і керогазів, алюмінієві пательні з ручками та інші дрібні речі.

А 2 серпня 2016 року на стадіоні «Поділля» зібрались зірки українського футболу та спецпризначенці на «Матч миру». Його присвятили 86-річниці створення повітряно-десантних військ. На полі зустрілися збірна України серед ветеранів та ФК «Спецназ», в складі якого грали бійці 8-го окремого полку спеціального призначення. Мирон Маркевич, Сергій Нагорняк, Віталій Самойлов, Віктор Мороз, Сергій Беженар, Едуард Цихмейструк, В’ячеслав Свідерський, Віталій Косовський, Олександр Призетко, Ігор Домченко, Сергій Коновалов, Андрій Донець, Всеволод Романенко, Артем Яшкін та не тільки — усі зірки українського футболу минулих років вийшли на гру проти спецпризначенців. Фінальний свисток зафіксував перемогу «винуватців свята» 5:4.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

  • 1812 – в Одесі сплахнула епідемія чуми. Хвороба стрімко поширювалась. Кращі медики міста стали її жертвами. До кінця грудня від чуми в Одесі помер кожен 9-тий мешканець.
  • 1824 – у Нью-Йорку відкрилась нова вулиця — 5-а Авеню, яка стала знаменитою на весь світ своїми вишуканими магазинами і бутіками одягу.
  • 1887 – американець Роуелл Ходж запатентував колючий дріт, який призначався для огородження пасовиськ домашньої худоби.
  • 1918 – гетьман України Павло Скоропадський затвердив закон про створення фонду Національної бібліотеки Української держави.

Цього дня народилися

  • 1754 — П'єр Ле Енфан, французький архітектор; автор плану будівництва столиці США Вашингтона.
  • 1834 — Фредерік Бартольді, французький скульптор; автор статуї «Свободи» в гавані Нью-Йорка.
  • 1892 — Джек Леонард Ворнер (Ейхелбаум), молодший із братів-засновників кінокорпорації Warner Brothers.
  • 1993 — Сергій Гагікович Нігоян, український громадський активіст; перша жертва кривавих подій під час спроби придушення Євромайдану, Герой України (2014).

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую