ye-logo.v1.2

Повернення з полону та кажани у Кам’янці-Подільському — 7 вересня в історії

Історія 1906
Два роки тому з російського полону повернувся шепетівчанин Сергій Цибізов
Два роки тому з російського полону повернувся шепетівчанин Сергій Цибізов. Фото: twitter.com/radiosvoboda

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

7 вересня 2019 року відбувся обмін військовополоненими між Україною та Росією. На Батьківщину повернулося 35 українців, серед яких військовополонені моряки й такі політичні в’язні як режисер Олег Сенцов.

В Україну прилетів і 22-річний Сергій Цибізов зі Шепетівки, який провів майже рік у полоні. Нагадаємо, увечері 25 листопада 2018 року російські прикордонники захопили три українські військові судна, коли ті проходили Керченську протоку, прямуючи з Одеси в Маріуполь.

На кораблях перебували 24 військовослужбовці. Серед них — Сергій Цибізов. Він перебував на малому броньованому артилерійському катері «Нікополь».

Цей день в історії Хмельниччини

Науковці Національного природного парку «Подільські Товтри» велику увагу приділяють збереженню та дослідженню місць проживання кажанів. Наприклад, про поширення на Поділлі підковоноса малого було відомо здавна, проте довго не було жодних відомостей про існування цього виду на території Кам’янця-Подільського. Однак 7 вересня 1999 року групу особин підковоноса таки виявили під час огляду підземної галереї - переходу від Замкового мосту до Папської (Кармалюкової) башти. Дослідників зацікавило, що ці вразливі тварини не покинули сховище попри те, що люди, часто відвідуючи галерею, могли їх турбувати.

Підковоніс малий - вага новонародженого малюка всього 2 грами. У кажанів, на рік народжується лише 1 дитинча. Фото: з архіву Михайла Дребета

Підковоніс малий - вага новонародженого малюка всього 2 грами. У кажанів, на рік народжується лише 1 дитинча. Фото: з архіву Михайла Дребета

7 вересня 2005 року Державна приймальна комісія підписала акт про введення другого блоку Хмельницької АЕС в промислову експлуатацію. А вже у грудні 2005 року енергоблок №2 отримав ліцензію на весь життєвий цикл експлуатації.

Цього дня у 2015 році на черговій сесії Шепетівської міської ради місцеві депутати проголосували за перейменування вулиць на честь загиблих в у російсько-українській війні. На виконання законів України щодо усунення наслідків панування тоталітарної ідеології колишнього Радянського Союзу, змінили назву провулку Жухрая на вулицю Ігоря Балди, а вулицю Сергія Лазо — на Руслана Мазунова.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

1792 рік — Перша група колишніх запорозьких козаків під командою полковника Сави Білого висадилася в Тамані. Загалом 3 тисячі 847 піших козаків з гарматами відпливли 16 серпня 1792 року з Очаківського лиману і стали першими переселенцями Чорноморського козацького війська, які ступили на кубанську землю. Цю дату звичайно вважають за початок заселення українцями Кубані.

1984 рік — У Римі помер багаторічний в’язень радянських концтаборів патріарх Української греко-католицької церкви Йосиф Сліпий.

Цього дня народилися

1533 рік — Єлизавета I Англійська, королева Англії.

1875 рік — Олександр Мурашко, український живописець, педагог і громадський діяч.

1915 рік — Сергій Солодовник, український живописець.

1936 рік — Тетяна Голембієвська, українська художниця.

1964 рік — Рибачук Марина Василівна, українська художниця.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую