ye-logo.v1.2

Запуск першої залізниці, підключення Чорнобильської АЕС - 27 вересня в історії

Історія 1530
У День міста 2014 року хмельничани запустили у небо кілька тисяч китайських ліхтариків
У День міста 2014 року хмельничани запустили у небо кілька тисяч китайських ліхтариків. Фото: з архіву редакції

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

27 вересня 2014 року на День міста у Хмельницькому встановили світовий рекорд. Цього дня близько 16 тисяч хмельничан долучилися до акції підтримки миру в Україні й запустили в небо 18 тисяч 100 ліхтариків, чим встановили світовий рекорд. Організатор акції – президент Хмельницької благодійної організації “Перший соціальний фонд” Олег Федаш, а спонсори – хмельницькі підприємці.

Попередній світовий рекорд, встановлений у Таїланді, – 14 тисяч ліхтариків. Встановлення рекорду було зафіксовано представниками книги “Національний реєстр рекордів України”.

Цей день в історії Хмельниччини

Уранці 27 вересня 1944 року поблизу Сатанова, в лісі біля села Іванківці, розбився літак, на борту якого були бійці повітряно-десантної бригади 1-го Чехословацького армійського корпусу Людвіка Свободи. Через туман літак змушений був повернути на схід і в пошуках прийнятного аеродрому летіти над територією України, аж доки не закінчилося пальне. Загинуло четверо із шести членів екіпажу літака, зазнали серйозних поранень бортовий технік і повітряний стрілець. Із 12 десантників загинули двоє. Багато десантників були поранені, серед них і їхній командир Ян Кварта. Він послав двох легко поранених бійців у розвідку. Невдовзі вони повернулися з українським селянином.

Пізніше Ян Кварта згадував: «Люди забрали нас всіх у село, де перев'язали поранених. А мертвих потім поховали в парку на головній площі міста Сатанів. Похорон був урочистий. Після похорону всіх нас перевезли із сатанівської лікарні у львівську військову лікарню».

Уранці 27 вересня 1944 року поблизу Сатанова, в лісі біля села Іванківці, розбився літак. Фото: ua.vlasenko.net

27 вересня 1990 року сесія Хмельницької міської ради постановила відродити давній герб Проскурова як герб Хмельницького. Саме цей день і став офіційним днем міста. Давній герб Проскурова – три схрещені стріли на синьому полі геральдичного щита: дві крайні перехрещені по діагоналі спрямовані вістрям вгору, а третя, середня, розміщена вертикально вістрям вниз. Сучасним рішенням міської ради до герба додано обрамлення гербового щита золотим картушем, увінчане срібною мурованою короною.

27 вересня 1991 року на майдані у Камянці-Подільському група студентів розпочала акцію голодування. Внаслідок чого, цього ж дня, сесія міськради відправила у відставку весь склад виконкому (включаючи начальників управлінь і завідувачів відділів).

Торік 27 вересня у Хмельицькому продовжували дводенні свткування Дня міста. Того дня відбулися завершальні змагання серед рибалок «Проскурівська риболовна ліга». Звичне місце локації – міський пляж, тогоріч змінили на озеро, що в мікрорайоні Озерна. Проте, як проходили змагання серед рибалок, скільки риби наловили, та хто переміг, писав сайт "Є".

Три дні поспіль, 25-27 вересня, любителі риболовлі змагалися у своїй вправності та спритності.

А ще торік цього дня сайт «Є» опублікував матеріал про те, як у Хмельницькому справляється з дошкільнятами чоловік-вихователь. Хмельничанин був єдиним в місті чоловіком, який працює вихователем у дитячому садочку.

«Його називають «дядя», «Борисович», «вихователь» і навіть «вихователька». Вони обіймають його за шию, горнуться та просяться «на ручки». Багато з них вперше у житті розлучилися так надовго зі своїми рідними. Аби заспокоїтися, вони потребують море тепла і ласки. Тож поки дітлахи проходять період адаптації в садочку, Борис Борисович заміняє їм і маму, і тата. А звикнувши один до одного, стає малятам справжнім другом», - більше читайте за посиланням.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

  • 1825 - в Англії почався рух першою залізницею. Паротяг провіз поїзд із 450 пасажирами з Дарлінгтона у Стоктон зі швидкістю 24 км/год
  • 1893 - у Джерсі-Сіті почали видавати перший український друкований орган - газета "Свобода".
  • 1977 - перша атомна станція України - Чорнобильська АЕС - підключена до енергосистеми країни. Перші два енергоблоки, збудовані у період 1970-77 років, дали перший струм.

Цього дня народилися

  • 1910 - народився Микола Арсенич, член Української військової організації (УВО) й ОУН. Референт Служби безпеки Проводу ОУН; керівник відділу контррозвідки Головної команди УПА. Загинув разом з дружиною, оточений більшовицькими військами.
  • 1957 - народився Андрій Вікторович Куликов, український журналіст, радіоведучий, телеведучий

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую