ye-logo.v1.2

Вчителі року й тіла у підвалі слідчого ізолятора — 3 жовтня в історії

Історія 2429
Торік хмельничанку Наталію Зиму визнали кращою вчителькою хімії України
Торік хмельничанку Наталію Зиму визнали кращою вчителькою хімії України. Фото: знімок з прямої трансляції церемонії нагородження

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

Сьогодні, 3 жовтня, в Україні святкують День працівників освіти. Власне його відзначають щороку в першу неділю жовтня. Заснував це професійне свято своїм указом президент Леонід Кучма у вересня 1994 року.

Торік 3 жовтня кращі на урочистій церемонії десяти кращим вчителям країни вручили національну премію Global Teacher Prize Ukraine. Серед них — було й двоє педагогів з Хмельниччини. Наприклад, вчителькою хімії року визнали хмельничанку Наталію Зиму, яка працює в технологічному багатопрофільному ліцеї імені Артема Мазура. Їй вручили 200 тисяч гривень грошової винагороди. Половину цієї суми вона може використати на власний розсуд, а другу частину для розв’язання шкільних проблем. До речі, інтерв’ю з Наталією Зимою ви можете прочитати у матеріалі: «Уроки із смартфоном, домашка в інтернеті: як краща вчителька хімії навчає хмельницьких школярів».

У 2020-му на сцені Global Teacher Prize Ukraine вперше нагороджували й вчителя фізкультури. Переможцем у цій номінації став Віталій Мушинський зі села Судилків Шепетівського району. Чоловік вчителює у Судилківському ліцеї та дитячо-юнацькій спортивній школі «Колос». А цьогоріч Віталій Мушинський потрапив у ТОП-50 кращих вчителів, однак вийти у фінал не зумів.

Цей день в історії Хмельниччини

У Кам’янці-Подільському 3 жовтня 1846 року викладач міської гімназії Петро Чуйкевич записав в альбом Тараса Шевченка три народні пісні: «Пливе щука з Кременчука», «Зійшла зоря із вечора», «Ой, Кармелюче, по світу ходиш». У місті Тарас Шевченко перебував не більше як тиждень. Він сюди приїхав за розпорядженням Київського, Подільського та Волинського генерал-губернатора для збору інформації про історичні пам’ятки, могили, кургани, народні перекази, пісні, пов’язані з ними, опису старожитностей, виявлення різних історичних документів і малювання древніх храмів.

Однією з примітних споруд Хмельницького, які розташовані у самісінькому центрі міста, є в’язниця, а точніше — слідчий ізолятор. Побудували його понад двісті років тому. Саме в його підвалах 3 жовтня 1941 року було знайдено тіла 24 замордованих: 13 полонених німців і 11 українців. Вже 6 жовтня відбулося поховання німців, а 7 жовтня ховали українців. На похороні присутні були представники Окружної Управи, Управи міста, репортери газет, а також велика кількість людей.

3 жовтня 2002 працівники медіакорпорації «Є» зробили подарунок до дня народження рідного Хмельницького. Озброївшись пензлями і фарбою пофарбували металевого космонавта авторства Миколи Мазура, що у парку імені Михайла Чекмана. Завдяки зусиллям колективу медіакорпорації композиція отримала новий «костюм».

Цього дня в 2002 році працівники медіакорпорації «Є» пофарбували металевого космонавта авторства Миколи Мазура, що у парку імені Михайла Чекмана. Фото: з архіву редакції

Цього дня в 2002 році працівники медіакорпорації «Є» пофарбували металевого космонавта авторства Миколи Мазура, що у парку імені Михайла Чекмана. Фото: з архіву редакції

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

1990 рік — Східна та Західна Німеччини об’єднались в єдину державу після 45 років післявоєнного розділення.

2013 рік — Україна стала асоційованим членом Європейської організації з ядерних досліджень (CERN). Цей міжнародний дослідницький центр, розташований на кордоні між Швейцарією та Францією, є найбільшою у світі лабораторією фізики високих енергій. Там же збудований Великий адронний колайдер — найбільший у світі прискорювач елементарних частинок.

Цього дня народилися

1852 рік — Киріак Костанді, український художник-передвижник.

1957 рік — Люко Дашвар, українська письменниця.

1962 рік — Сергій Кузьмінський, український рок-музикант, вокаліст рок-гурту «Брати Гадюкіни».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую